„Zápasy nám v této době samozřejmě chybí. Snažíme se to nahradit tréninkovými zápasy mezi sebou. Zařazujeme hráče z dorostu, kteří mají profesionální smlouvy a tudíž mají povoleno se připravovat. A pak samozřejmě hráče, kteří se nedostanou do nominace na zápas áčka,“ říkal trenér béčka Sigmy Augustin Chromý.

Tentokrát proti Slovácku využil jen brankáře Jakuba Trefila. Zbytek áčkařů se připravoval na zmiňovaný odložený duel v Mladé Boleslavi (hraje se v úterý v 15.00).

V sobotu mu Chromému jeho mužstvo dělalo radost hlavně v prvním poločase.

„V začátku bylo znát, že je to jiné, než modelové utkání. Zápas měl jiné vysoké tempo a kluci se s tím nejprve museli srovnat,“ tvrdil Chromý.

„Až se to povedlo, tak bych řekl, že jsme pak podali velice dobrý výkon. Soupeře jsme zatlačili a měli spoustu podařených akcí. Mělo to docela vysoké parametry,“ pochvaloval si.

Nakonec Sigmáci nastříleli tři branky. Přesněji řečeno dvě, protože jednu si soupeř vstřelil vlastní. Oba zbývající zásahy měl na svědomí Venezuelan Ricardo Mujica Piňa, který se stejně jako krajan Andrés Sampedro připravuje s třetiligovým béčkem od začátku roku a odehrál už nedávný zápas proti rezervě Opavy.

„Ve druhém poločase jsme dali třetí gól a hra už pak vypadala trochu jinak, než bych si představoval. Přirozeně jsme začali trochu vymýšlet, místo jednodušších řešení hledali složitější, některé situace vyhodnocovali lehkovážně. Ale to je za takového stavu docela obvyklé,“ doplnil Chromý.

Další přípravné utkání mělo béčko Sigmy naplánované na 6. února, kdy mělo hrát s HFK Olomouc. Vzhledem k vládním nařízením je ale konání duelu takřka vyloučené. Kvůli současnému stavu epidemie koronaviru mohou momentálně trénovat pouze sportovci s profesionálními smlouvami.

SK Sigma Olomouc B – 1. FC Slovácko B 3:0 (2:0)

Branky: 12. a 51. Ricardo Piňa, 22. Janík vl.

Sigma B: Trefil (46. Stoppen) – Slavíček, Kotouč, Bednár, Diblík – Hapal, Ricardo Piňa, Grygar, Sampedro, Galus (46. Hausknecht) – Fiala (70. Nováček). Trenér: Augustin Chromý.