Poslední minutu si zahrál až v závěru zápasu proti Slovácku o víkendu, ale opravdová příležitost přišla až v úterním pohárovém duelu proti Líšni. A tam Yunis konečně vypálil ostrými. Už v prvním poločase zatížil konto druholigového soupeře dvěma brankami a nasměroval olomoucký celek za postupem do osmifinále.

„Jsem moc rád, protože jsem na ten gól dlouho čekal. Asi na mě bylo vidět, že to ze mě hodně spadlo,“ usmíval se po utkání na novináře.

Jaké jeho góly byly? Hlavně ten první nesl známku vysoké třídy. Po centru ze strany se Yunis akrobaticky vrhnul a dostal míč na místo určení.

„Půlka toho gólu patří Jirkovi Texlovi, který mě tam krásně našel do kapsy. Já jsem se to ve vzduchu snažil trefit podrážkou a zapadlo to tam,“ řekl Yunis.

Druhou branku přidal po rutinérsky proměněném samostatném úniku.

„Tomáš Zahradníček prodloužil balon hlavou, což se od něj moc nevidí. Pak stačilo už jenom trefit to kolem gólmana,“ glosoval třiadvacetiletý forvard, který v létě podepsal se Sigmou novou smlouvu do roku 2022 a měl se stát útočníkem číslo jedna.

Jenže tady se plán zadrhl.

„Úvod sezony z mé strany nebyl gólový. Neprosazoval jsem se, tak mě trenér ze sestavy vyndal,“ prohlásil Yunis sebekriticky. „Snažím ale zůstávat pozitivní. Na tréninku makám na 120 procent. Věřím, že se to zlomí, třeba už těmi dvěma góly,“ doplnil.

A co na to trenér Radoslav Látal? „Jsme samozřejmě moc rádi, že se Jakub trefil, dokonce dvakrát. Věřím, že to jeho psychice pomůže,“ prohlásil kouč Sigmy.

Vzhledem k vleklým zdravotním problémům dalšího hroťáka Martina Nešpora, který nejspíš bude muset na operaci, je Látalovi vhod, že se Yunis (snad) vrací do formy.

Cítí teď útočník si iráckými kořeny šanci na návrat do sestavy? „Kádr máme široký. A všichni musíme být připravení na to, že se někdo zraní. To ke sportu taky patří,“ uvědomuje si.

Závěr utkání strávil na špici útoku ve společnosti bosenského dlouhána Ismara Tandira. Taktika dvou olomouckých věží ale příliš nefungovala, byť Tandir nakonec pečetil postup Sigmy gólem na 4:2 v nastaveném čase.

„Zkoušeli jsme tuhle variantu poprvé, ani jsme to zatím moc netrénovali. Ale myslím si, že když na tom trochu zapracujeme, tak to může být platné,“ míní Yunis.