„Jednání byla dlouhá táhla se přes měsíc, ale jsem rád, že nakonec došla do dobrého konce. Že jsme společně našli kompromis a můžu být zase na hřišti,“ říkal Yunis po zápase.

Do prvních dvou duelů se totiž nedostal.

„Normálně jsem trénoval, ale dokud se řešila smlouva, tak jsem prostě nenastoupil. Ale hned na začátku týdne jsme se domluvili a jsem rád že jsem tady zůstal, “ zopakoval Yunis, kolem kterého se měly točit Baník Ostrava a Jablonec.

Jakub Yunis
Útočník Yunis zůstává v Sigmě, dohodl se na smlouvě

„Už je to za mnou. Podepsal jsem na tři roky a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ uzavřel téma třiadvacetiletý olomoucký forvard, na kterém byla patrná velká chuť ukázat, že si nový kontrakt zasloužil.

Za třicet minut, které mu trenér Látal vyměřil stihl jeden tvrdý faul, kdy tělem doslova zboural soupeře, velkou šanci, kterou neproměnil a pak ještě jednu, při níž si ovšem nepohlídal ofsajdové postavení.

„Zápas byl hodně náročný, i když jsme hráli jenom třicet minut, o to ví jsme chtěli hrát nátlakově. Myslím, že jsme to docela plnili,“ říkal Yunis.

Z neproměněné příležitosti si příliš těžkou hlavu nedělal.

„Dvakrát mi to dal skvěle Václav Pilař, krásně mě našel. Stačilo to jen trefit, což se mi bohužel ale nepodařilo. Ale věřím, že to všechno přijde. Na tréninku na tom teď budeme víc pracovat. Nohy jsou teď těžší a podle toho to vypadalo,“ řekl.

Mojmír Chytil (v červeném vpravo)
Mladík Chytil: Hrát za Sigmu první ligu? To je teď můj cíl

Podstatně jiné než za Jílka

Tématem letošního léta jsou metody trenéra Radoslava Látala, který hráčům podle všech ohlasů ordinuje daleko tvrdší dávky než jeho předchůdce Václav Jílek.

„Pod trenérem Látalem jsou tréninky zatím diametrálně odlišné od toho, co jsme zažívali pod panem Jílkem. Hodně dbá na fyzickou kondici. Myslím, že to bylo vidět i v zápase proti Hradci, kdy jsme měli těžší nohy. Tak to ale v přípravě bývá. Myslím, že teď už pomalu začneme ladit herní složku. Hlavně po víkendových zápasech na soustředění v Rakousku. Samozřejmě už se těším. V teplotách, které teď jsou, to není příjemné,“ netajil se s úsměvem Yunis.

Neček: Galeje? Kdepak, pohádka

Látalův asistent Jiří Neček však svým svérázným stylem fotbalisty Sigmy moc nepotěšil.

„Nemyslím si, že by hráči nějak přehnaně dřeli. Když jsem byl v Polsku, tak jsme trénovali ještě tvrději. O galejích nemůže být řeč, to co teď kluci mají, to je pohádka,“ vykládal. „O dřině si můžeme říct v zimě,“ usmíval se.

Přece jen v krátké letní přestávce nechce trenérský štáb hráče zničit. Vždyť liga už je za dveřmi. První kolo v Plzni je na programu od soboty za dva týdny.

„Pro nás hráče je asi lepší, když je příprava krátká a brzo přijdou ostré zápasy. Už aby to bylo,“ přeje si Jakub Yunis.

Sigma Olomouc porazila v přípravném utkání ve Slatinicích Hradec Králové 1:0.Mojmír Chytil
Sigma porazila ve vedru Hradec. Venezuelané na testech neuspěli