„Máme za sebou asi deset dní přípravy, kdy jsme se věnovali hlavně kondici. I když to bylo hlavně s míčem na hřišti, tak to bylo náročné. Měli jsme asi těžší nohy. Ale nebylo to tolik vidět. Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. S výsledkem 3:0 můžeme být spokojení,“ říkal.


Hattrick se nedává každý den. Jak moc si ho ceníte, i když byl „jen“ v přípravě?
Pro útočníka jsou všechny góly důležité pro sebevědomí. Počítá se každý gól, i když je to jenom příprava. Jsem rád, že se to podařilo a je to povzbuzení do další práce.

Každý gól byl přitom jiný.
První byla krásná kolmice od Plška. Viděl jsem, že se tam vytáčí nahoru, takže jsem se hned snažil zabíhat za obránce. V první moment mě stoper trošku rozhodil, ale ustál jsem to a pak obehrál gólmana. Druhý gól byl po parádním centru Radka Látala a třetí z dorážky po střele Plška.

Asi potěší, když si ověříte, že dovedete dávat góly z tak rozdílných situací, ne?
Jsem útočník, takže situace ve vápně bych měl řešit tak, abych z nich dával branky. Jak už jsem říkal, je to velké povzbuzení do další práce.

Po posledním zápase podzimu vás trenér chválil za bojovnost, ale řešení gólových situací vám vyčítal. To je pádná odpověď.
Já věřím, že góly i konkrétní řešení těch situací přijde s herním vytížením. Když hrajete pravidelně, tak se pak na hřišti cítíte úplně jinak. V zakončení i celkově ve hře máte daleko větší klid.


Jak to vypadá s vaší budoucností v Sigmě? Budete se prát o místo, nebo větší vytížení budete hledat na hostování?
Řešilo se to na konci podzimu. Varianta odchodu byla ve hře. Momentálně to ale není na pořadu dne. S Martinem Nešporem jsme zůstali jako dva útočníci. Připravuji se se Sigmou a co bude, to se uvidí.

Může se to ještě to do konce přípravy změnit?
Nemyslím si. Věřím, že si vybojuji dobrou pozici a na jaře budu mít víc příležitostí. Od klubu cítím důvěru, tak věřím, že ji nezklamu.

Příprava je oproti dřívějším letům lehce zkrácená. Jak vám to zatím vyhovuje?
Já osobně se cítím velmi dobře. Po posledním zápase jsme měli 14 dní volna. První týden jsem úplně vypnul, ale pak už jsem se připravoval sám. Teď už to jde hodně rychle, do prvního zápasu vlastně máme méně než měsíc. Většina hráčů ale zimní přípravu stejně ráda nemá, takže je to docela dobré. Za chvíli už vyrazíme do Turecka na soustředění, a pak už začne sezona. Doufám, že do ní vkročíme dobře a odrazíme se vzhůru.