Pardubice tam působí kvůli vlastnímu nevyhovujícímu stadionu už druhým rokem. V minulé sezoně dosáhli jako nováček na parádní sedmé místo. Letos se jim už tolik nedaří. Po první polovině základní části FORTUNA:LIGY jsou na čtrnáctém místě.

„Nedaří se jim možná výsledkově podle jejich představ, ale herně mají svou kvalitu a některé zápasy jen nedotáhly do lepšího konce vinou absence štěstí v některých situacích,“ míní trenér Olomouce Václav Jílek. „Každý zápas, který jsem proti nim hrál, byl velmi náročný,“ dodal pro klubovou televizi záložník Kryštof Daněk.

„Pardubice jsou tým, který chce hrát kombinační fotbal, ne nějakou jednoduchou silovou hru. To předvedli i v prvním vzájemném utkání. Věřím, že budeme lépe připravení než v létě, kdy jsme zápas zvládli výsledkově, ale herně to optimální nebylo,“ připomněl kouč Jílek červencové vítězství 3:2, pod které se brankami podepsali Vepřek, Zifčák a Hála.

V současnosti Sigma v lize čeká na výhru pět utkání. Ve čtyřech z nich navíc ani nevstřelila gól. Na lepší příští se ale navnadila v týdnu v Českých Budějovicích, kde si zajistila postup do čtvrtfinále MOL Cupu, byť až po penaltovém rozstřelu.

„Na výkon z Českých Budějovic chceme navázat,“ uvedl Jílek. „Mužstvo ukázalo tam ukázalo charakter. V některých situacích při nás stálo i štěstí, ale to k tomu patří. Kluci odvedli velmi dobrý výkon,“ myslí si kouč. „Po herní stránce to po dlouhé době bylo utkání, které splňovalo přísnější kritéria. Jsem rád, že jsme i v prodloužení zvládli fyzicky náročný způsob hry a nakonec penalty proměnili v postup,“ dodal.

„Myslím, že už jsme tam hráli o něco lepší fotbal. To vítězství na penalty nás určitě povzbudí do dalších zápasů,“ doplnil Jílka Daněk.

Pardubice v minulém kole zvítězily v důležitém duelu v Teplicích a opticky se odstřihli od domácích Severočechů i Karviné. Na výhře 2:1 měl lví podíl útočník Mojmír Chytil, který jednu branku vstřelil, navíc se po faulech na něj kopaly dvě penalty. Proti Sigmě ale kvůli dohodě o hostování nastoupit nemůže.

Utkání se hraje v sobotu od 15 hodin.