Deník se v unikátní celostátní anketě zeptal na to, co očekávají od jara fotbalové naděje přímo v prvoligových klubech.

Za Olomouc odpovídal obránce Jan David, kapitán úspěšného dorostu U19, který se na podzim blýskl postupem přes dva soupeře v UEFA Youth League a 20. února tak na Andrově stadionu přivítá francouzský Olympique Lyon.

Jak vidí talentovaný obránce domácí ligovou soutěž? Kdo třeba podle něj získá titul?

Zdroj: DENÍK

„Liga je pořád otevřená. Na předních pozicích jsou skvělé týmy, jako jsou Slavia nebo Plzeň. Jen škoda, že tam není Sigma, která je ve spodní skupině. Doufám však, že se propracuje na lepší pozice,“ řekl David. Má-li však vyřknout jméno jediného klubu, pak má jasno: „Mým favoritem je Slavia,“ věří David sešívaným, kteří mají po podzimních 19 kolech čtyřbodový náskok.

Sigma Olomouc. Ilustrační foto
Sigma chce na jaře nahoru. Hlavní je záchrana

Co se týká domácí Sigmy, tak o receptu na vylepšení současné nelichotivé čtrnácté příčky má jako správný stoper jasno. „V podzimní části dostávala Sigma hodně branek. Přes zimu na tom určitě zapracovala. S příchodem Víti Beneše se hra obrany snad zlepší, Sigma půjde nahoru a nebude hrát o sestup,“ říká David.

Důležitý, ale zároveň i hodně složitý bude podle něj už první zápas s Jabloncem. Právě ten řadí k nejméně příjemným soupeřům v celé soutěži.

„Liga je hodně vyrovnaná. Hned první zápas s Jabloncem bude podle mě pro Sigmu hodně těžký. Na podzim dokázal uhrát skvělé výsledky jak proti Slavii, tak proti Plzni,“ dodal David, který už má v hlavě ale především duel „své“ devatenáctky proti Lyonu.

Těší se o to víc, že kvůli slepému střevu si na podzim zahrál jen první domácí zápas proti Mariboru.

„Po zápase jsme měl bolesti břicha. Nakonec se ukázalo, že jsem šlo o zánět slepého střeva a vypadl jsem na dva měsíce. Hodně mě to mrzelo,“ přiznal David.

V Mariboru se byl podívat aspoň jako fanoušek, do Tel Avivu už ale necestoval. „Kluci mi udělali radost, že postoupili a můžeme si zahrát proti Lyonu,“ řekl.