Moderátor Lukáš Krbeček tentokrát vyzpovídal Václava Jemelku. Ten začínal s fotbalem v Uničově a ač nyní patří mezi nejlepší stopery v české lize, v minulosti tomu bylo přesně naopak, protože patřil mezi ofenzivnější fotbalisty.

„Vždycky jsem hrával útočnější posty. Většinou jsem byl uprostřed, ale vyzkoušel jsem si snad všechno. Jednou jsem byl dokonce v bráně, ale tak nějak jsem putoval sestavou. Až v Olomouci se ze mě stalo obránce. V mládežnických kategoriích nejprve levý a potom jsem se dostal až na stopera,“ popisoval svoji cestu.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

I proto je možná zvláštní, že na zádech nosí „Oranžový Džem“ právě číslo 2, když v mládí to jeho oblíbené numero nebylo. Ani v Olomouci však nešlo úplně o jeho volbu.

„Dvojka na mě zbyla, když jsem přišel do áčka, tak moc čísel na výběr nebylo. Ale vzhledem k tomu, že jsem hrál obránce, tak mi ani nevadila. Stala se mým oblíbeným číslem a chtěl bych s ní hrát už pořád. Třeba v Belgii jsem si ji prosadil,“ zdůvodnil Václav Jemelka.

Bývalý gólman Zdeněk Zlámal teď střílí góly v Kožušanech. Baví mě to, říká

V podcastu, který najdete na youtube kanálu Sigmy i klubovém webu pak prozradil také, který z útočníků se mu nejhůře bránil, jak vnímal svoji situaci v mládeži, proč mu říkají blonďáku a jestli má raději blondýnky či brunety. Zavzpomínal také na svůj první ligový gól, který byl sporný a hodně probíraný.