„Uděláš mi fotku s Pospou,“ ptal se mladý fanoušek svého táty. V rámci oslav deseti let Šantovky měla v obchodním domě akci také Sigma Olomouc. Nejvíce táhla autogramiáda hráčů a realizačního týmu.

Podpis mohli zájemci získat například od Martina Pospíšila, Ondřeje Zmrzlého, Víta Beneše, Lukáše Juliše či trenéra Václava Jílka nebo osobností Petra Uličného, Oldřicha Machaly a Ladislava Kučerňáka. Došlo také na focení s oblíbenými fotbalisty.

Zdroj: Michal Muzikant

„S akcí můžeme být spokojeni, byť je vždycky co vylepšovat. Nejhojnější účast byla na autogramiádě, ale i další části programu měly velmi příznivé ohlasy, ať už šlo o besedy, esport, pohybové aktivity s ženským týmem pro nejmenší nebo soutěže o ceny. Všichni, kdo se na akci podíleli, zaslouží poděkování,“ hodnotil tiskový mluvčí Sigmy Olomouc Jiří Fišara.

Následovala další část, kterou byla beseda. Nejprve se bývalí hráči Sigmy Zdeněk Zlámal s Davidem Kobylíkem, kteří ji moderovali, pobavili s trenérem Václavem Jílkem a také bývalým koučem a sigmáckou legendou Petrem Uličným.

V přátelském duchu rozebrali několik témat. Došlo například na telefony v kabině, které mají hráči áčka Sigmy zakázané, ale mnohdy to porušují. „Když chcete naplnit klubovou kasu, tak vždycky někoho chytíte. Někdy jim dám šanci a zaklepu,“ smál se Václav Jílek. „Teď se vyhrává, tak dokáže přimhouřit oko,“ doplnil jej útočník Lukáš Juliš, který rovněž debatoval před fanoušky ještě s Vítem Benešem.

Petr Uličný klasicky bavil svými příběhy a Kobylík se Zlámalem vyzpovídali také další bývalé hráče - Oldřicha Machalu a Ladislava Kučerňáka. Došlo také na dotazy fanoušků a to, proč nechodí na Andrův stadion více diváků.

Jeden z příznivců vyjádřil nesouhlas s hracím časem v sobotu od patnácti hodin. „Kvůli tomu jsem poslední tři zápasy nebyl. Kdyby se v tomto čase hrál hokej, také by přišlo méně lidí,“ řekl.

Olomoucký klub však s tímto faktem, kdy bude hrát utkání příliš nezmůže. Je tak otázka, zda sobotní akce naláká na tribuny alespoň o pár diváků více. „Věříme v to, ale samozřejmě víme, že je to o dlouhodobé práci a ne jen jedné povedené akci,“ uzavřel Jiří Fišara.