Čtrnáctá příčka, která Sigmě momentálně patří, by na konci znamenala ošidnou baráž o záchranu. Zkušený bek však věří, že v květnu bude mít Sigma úplně jiné starosti a sezona ještě není navzdory katastrofálnímu začátku zcela ztracená.

Jaká byla letošní příprava?
Uvítali jsme, že hlavně to, že byla velice krátká. Nikdo z hráčů ji nemá rád. Důležité bylo, že jsme ji všichni absolvovali ve zdraví. Odehráli jsme celkem dost zápasů, které se i povedly. Máme na čem stavět.

Jaké to bylo v Turecku, odkud chodily zprávy o mimořádně deštivém počasí?
Kromě jednoho dne, kdy jsme museli zůstat na hotelu, to bylo všechno v pořádku. Ale odtrénovali jsme v posilovně a sálu, kde jsme se mohli rozhýbat, všechno tím pádem bylo v pohodě.

Sigma Olomouc. Ilustrační foto
Sigma chce na jaře nahoru. Hlavní je záchrana


A co přechod z příjemnějších teplot zpět do mrazů? Dělá vám to potíže?
Trochu náročnější to je, hlavně v přechodu z přírodní trávy na umělou. Je tam trochu jiný pohyb. Zabrat dostávají jiné partie svalů. Bohužel se s tím ale nedá nic dělat a musíme se s tím srovnat.

Jak do týmu zapadl Vít Beneš, střední obránce a největší posila pro jaro?
Zapadl velice dobře. Je to zkušený hráč. Ví, kdy si odstoupit, kdy naopak do souboje zajet. Dokáže rozehrávat. Určitě nám obrannou čtyřku zkvalitnil. I v šatně je naprosto bezproblémový, pohodový.

Dá se to už porovnat s podzimem, kdy ve stoperské dvojici nastupovali jiní hráči?
Je vidět, že už toho odehrál víc. Byl v zahraničí, v Maďarsku. Taky jsme trochu pozměnili systém a nehrajeme už takový ten drbací fotbal. Věřím, že nám jenom pomůže.

Jaké cíle si před sebe kladete na startu jara?
Věřím, že se vymotáme co nejrychleji ze spodních pater a posuneme se do středu tabulky, kde bychom minimálně měli hrát. Přáním je hlavně vylepšit defenzivu. Nechceme už dostávat góly, které jsme si prakticky dávali sami.

Ladislav Minář, sportovní ředitel olomoucké Sigmy
Spása Sigmy? Je nějak přebenešováno, netlačme na něj, říká Minář


Brankář Buchta prohlásil, že jaro ještě nevidí jako ztracené a třeba by se dala napodobit jablonecká jízda z loňska. Přemýšlíte také tak?
Já myslím, že rozhodující budou hned první dva nebo tři zápasy. Pokud je zvládneme, tak se můžeme nastartovat a dotáhnout to pak ještě vysoko. Kvalitu máme. Prokázali jsme to víckrát. Víme, o co hrajeme, to je hlavní.

Takže nemáte jen myšlenky na záchranu, ale stále věříte třeba i v poháry?
Věříme. Máme šanci jak z prostřední skupiny v lize, tak z domácího poháru.

Jak se vám líbí Jablonec jako první soupeř. Nepředstavoval byste si raději někoho snazšího na rozjezd?
V naší situaci si stejně soupeře vybírat nemůžeme. Pro nás může být výhodou, že Jablonec chtěl vždycky hrát fotbal. Je to lepší, než kdybychom hráli proti někomu, kdo to bude jenom práskat.