Hanáci soupeře, kterého na podzim přehráli na jeho půdě jasně 4:0, přivítají v neděli od 15 hodin před svými fanoušky.

Na Mladou Boleslav to Sigma opravdu od návratu do první ligy umí. Kromě zmiňovaného duelu 2. kola aktuálního ročníku vyhráli svěřenci trenéra Václava Jílka také na konci minulé sezony doma 3:0 a tři body odvezli z Boleslavi i loni na podzim.

„Na první pohled by se mohlo zdát, že je to soupeř, který nám vyhovuje. Boleslav je ale velmi nečitelná. Dokáže sehrát výborné zápasy, nastřílet hodně branek a pak zase zápasy, kdy hodně inkasuje. Uvidíme, jak se vyspí tady,“ glosoval situaci Jílek.

Skutečně – 28 vstřelených branek řadí Boleslav na dělené třetí místo v lize, zároveň ale mají Středočeši po Příbrami a Dukle třetí nejhorší obranu. I proto jsou v tabulce momentálně osmí, o tři body před dvanáctou Sigmou.

Ruská útočná hrozba

O velkou část gólové produkce Boleslavi se stará Nikolaj Komličenko. Ruský útočník už se prosadil dvanáctkrát.

„Nestraší nás. Registrujeme, že dává hodně branek. Připravíme se na něj a budeme se ho snažit eliminovat,“ konstatoval Jílek.

„Je to hodně silný hráč, dává hodně gólů a říká si o lepší angažmá. Bude těžké ho uhlídat. Musíme se podívat na video, ale máme na to, abychom si s ním poradili,“ doplnil Václav Jemelka.

Boleslav: Víme, jak na Olomouc

Sigma, která v Teplicích vyrazila do zápasu se třemi obránci a pěticí záložníků, bude tentokrát postrádat beka Michala Vepřeka a záložníka Davida Housku. Základní sestava každopádně nabízí hned několik variant, a to s tříčlennou i čtyřčlennou obranou.

Jistá je však jedna věc. Doma bude chtít Olomouc bodovat naplno.

„Rádi bychom to konečně v domácím zápase zvládli, protože v posledních dvou případech se nám to nepodařilo, když nepočítám pohárový zápas se Zlínem,“ řekl kouč Jílek.

V případě úspěchu by se Hanáci mohli posunout nad jedenácté místo, které zaručuje účast v prostřední skupině a tedy možnost bojovat o pohárovou Evropu.

„Říkali jsme si už před Teplicemi, že bychom se mohli posunout do střední části tabulky. Nepovedlo se to, tak snad se to povede teď. Každý zápas je pro nás důležitý,“ dodal Jemelka.

Boleslavští přijíždějí s výjimkou zraněného Fabiána kompletní.

„Víme, jak na Olomouc. Budeme chtít vstřelit branky, což se nám teď dva zápasy nepovedlo. Sigma se v poslední době zvedla, je to silné mužstvo, co nic nevzdává. Vyzdvihl bych Plška, který v posledních zápasech proti nám ukázal svou šikovnost,“ řekl obránce Ladislav Takács.