Devátý díl tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže FORTUNA:LIGY zavede do Olomouce Duklu Praha. Je to další zápas, který má už konečně dokázat, že Hanáci patří do úplně jiných pater tabulky, než kde se momentálně nacházejí.

„Pro mě je Olomouc silou kádru a kvalitou hry jedním z nejlepších týmů u nás a je jen otázkou času, kdy se nastartuje,“ tvrdí i trenér Dukly Roman Skuhravý.

Přesto je Sigma po osmi kolech na patnáctém místě s pouhými třemi body. Tak slabý start do soutěže v samostatné české historii nikdy neměla. Od poslední Dukly ji dělí jen lepší skóre.

NASAZENÍ JAKO V POHÁRECH

Trenér Jílek věří, že hráči už tentokrát předvedou nadšení, zápal a bojovnost na hranici vlastních možností. Tak jako v pohárových bitvách, za které oprávněně stejný tým sklízel ještě před měsícem pochvaly.

Nepracujeme na ničem jiném, než abychom přenesli do zápasů věci z tréninku, případně ze zápasu, kde ta motivace je prvořadá, což jsou právě zápasy typu poháru, Plzně nebo Slavie,“ říká kouč Jílek před Duklou.

„Pokud hráči v těch velkých zápasech ukážou víru a ochotu pracovat na hranici svých možností, tak očekávám, že takhle budou hrát i v těch ostatních utkáních. Je prostě zapotřebí přistoupit k tomu stejně. Jsem přesvědčený, že v zápase s Duklou udělají všichni hráči vše pro to, abychom ty kýžené body konečně získali,“ řekl Jílek.

Soupeře považuje navzdory postavení na chvostu tabulky za nepříjemného, nicméně nikoliv nepřekonatelného soupeře. Dukla rozhodně není mužstvo smířené se sestupem. S novým koučem tam přišel nový impuls,“ tvrdí Jílek, který vidí rezervy především ve výkonech svého mužstva.

„Vždyť jsme tady byli schopní rozdat si to s kýmkoliv. Jsme schopní takřka kohokoliv přehrát. Je to jen na nás,“ dodává.

Dukla po sedmi zápasech bez bodu sáhla v reprezentační přestávce ke změně trenéra a Pavla Drska nahradila Romanem Skuhravým, který se jen pár dní předtím kvůli rodinným důvodům rozešel s Opavou.

Do týmu také přišli dva obránci – Srb Raspopovič a především zkušený slovenský internacionál Ján Ďurica. Ovoce to přineslo hned v prvním utkání. Dukla udržela nulu a doma na Julisce porazila Liberec 2:0.

„Bylo to podobné utkání jako jsme sehráli my v Příbrami. Liberec byl lepší v prvním poločase, měl možná ještě vyloženější šance než my, ale nedokázal je zužitkovat. Ve druhém poločase Dukla z první situace udeřila a Liberec nenašel sílu na odpověď,“ shrnul duel kouč Sigmy Jílek.

Jeho protějšek si sice první výhry cenil, ale za klíčovou ji nepovažuje.

„Pro nás se nic nemění a stále se soustředíme na principy, které chceme, aby v naší hře byly. Samozřejmě se budeme chtít připravit na křídelní prostory, ve kterých je Sigma velice silná, důležitým faktorem bude eliminace standardních situací, v nichž je velmi kreativní. Věřím tomu, že nám pomohl další společný týden a že předvedeme hru, která bude zase o krůček lepší než v minulém zápase. Uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl Skuhravý.

Utkání na Andrově stadionu v Olomouci se hraje v sobotu od 15 hodin.