Jak hodnotíte duel v Jablonci?

Darovali jsme soupeři gól a hned jsme inkasovali druhý, ale řekli jsme si, že vedení 2:0 není úplně ideální poločasový stav ani pro soupeře. Sice je to super, ale také se mluví o známé Csaplárově pasti s tím, že to můžou podcenit. Jablonec sice druhou půli nepodcenil, ale my jsme změnili přístup a rozestavení. Mohl jsem dát gól dřív. Kdybych ho dal, tak to mohlo být zajímavější. Naštěstí jsme snížili z penalty a pak už tam byla taková euforie. Nejdůležitější bylo, že jsme pořád věřili, že utkání můžeme zlomit.

Vaše branka z penalty tým nakopla?

Určitě se mužstvo nakoplo, ještě když to je jen o gól, cítíte šanci na vyrovnání. Naopak soupeř znervózněl, že mu může výsledek utéct, i když byl v první půli jasný.

Jak jste viděl vyrovnávací gól?

Ani si jej nepamatuji, podstupoval jsem souboj a pak se to tam odrazilo k Benymu a ten to uklidil.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:2, Václav Jílek
Vedu stejný tým, ptal se Jílek. Macíka chyby nepoloží, ale musíme je řešit

Velkou chybu udělal opět brankář Macík.

Je to týmový sport, udělal jsem tu stejnou chybu, že jsem nedal v 50. minutě gól, kdy jsem byl sám před brankářem.

Ta úvodní branka vás ale musela srazit.

První gól vás vždycky srazí, je důležitý a my v této půlce sezony inkasujeme jako první hodně často. V kabině jsme ale neřešili výkony jednotlivců, ale týmový výkon, který v prvním poločase nebyl dobrý. O přestávce jsme si něco řekli a začali jsme hrát důrazně. Ač to nebylo vždy ideální, tak jsme jsme je honili, kde jsme mohli a výsledek se dostavil.

Teď už téměř jistě skončíte po základní části v šestce. Je to úleva?

Byl to náš cíl, ale musíme si vzít poučení z prvního poločasu v Jablonci, že takhle ne, ale pro tu euforii na konci zápasu v Jablonci se ten fotbal hraje.