Hned sedm změn oproti souboji s Dány udělal v základní sestavě Václav Jílek. V úvodní jedenáctce zůstali pouze Jemelka, Zmrzlý, Navrátil a Daněk.

Právě poslední jmenovaný zahrozil po centru ze standardky, ale na zadní tyči střílel nad. Jinak ale Trnava působila živějším dojmem a šla jako první do vedení. V deváté minutě Hanáci sice odvrátili standardku, ale neměli pokrytý odražený míč, který z jedné napálil zpoza vápna nechytatelně k tyči Alex Ivan.

Olomouc se snažila dostat do hry, ale žádné velké šance nepřicházely. Místo toho se snažili její hráči konstruktivně rozehrát, ale přišel nepovedený odkop brankáře Trefila, rychlý útok a Ivan druhým gólem poslal Spartak do dvoubrankového vedení.

Sigma - Aalborg
Takhle se chceme prezentovat, hlásí Jílek. Charakteristický rys? Vysoký presink!

Hned na to mohl snížit Chytil, ale jeho pokus zpoza malého vápna brankář kryl.

Ve 27. minutě to byla Sigma, kdo udeřil. Chytil si chytře počkal na nabíhajícího Zmrzlého, dal mu přihrávku do kraje a ten přízemním centrem našel Daňka, který snížil na 1:2.

Od té doby se Olomouc dostala více do hry a byla častěji na míči. Zifčákova hlavička ve 38. minutě ale šla vedle.

Jak začala Trnava dobře zápas, tak vstoupila i do druhé půle. Opět to byl Ivan, který nejvíce hrozil v jejím dresu. Okamžitě po změně stran mohl zkompletovat hattrick, ale ve skluzu z malého vápna napálil pouze břevno.

V 57. minutě rozehrála Zmrzlý skvělým centrem standardku Zmrzlý, Poulolo byl u míče dříve než brankář, ale hlavičkoval mimo.

Radek Látal
Odlet z Malty! Látal míří na hostování do Karviné

O deset minut později předvedl český tým ukázkovou akci. Breite narýsoval přihrávku na Růska, který si sebevědomě počkal a v samostatné nájezdu lobl padajícího brankáře - 2:2.

A poslední slovo měl čtyři minuty před koncem Zmrzlý, který střelou přes zeď rozhodl nejen o vítězi pátečního zápasu, ale také o prvenství v celém Tipsport Malta Cupu. Sigma má totiž na svém kontě šest bodů a druhá Trnava tři. V konečném pořadí rozhoduje vzájemný zápas, tudíž olomoucké už nemůže nikdo přeskočit.

Celý turnaj Tipsport Malta Cup Hanáci zakončí v pondělí, kdy nastoupí v 16.30 proti rakouskému Tirolu.

SK Sigma Olomouc - FC Spartak Trnava 3:2 (1:2)

Branky: 27. Daněk, 67. Růsek, 86. Zmrzlý - 9. a 18. Ivan. Rozhodčí: Pace. Bez karet.

Sigma: Trefil - Zahradníček (53. Matoušek), Poulolo, Jemelka (58. Beneš), Zmrzlý - Sedlák (46. Greššák) - Navrátil (53. Breite) , Slaměna (58. Spáčil), Daněk (58. Růsek), Zifčák - Chytil (79. Uriča). Trenér: Vácůav Jílek