Podobně jako v sobotu proti Banské Bystrici, i tentokrát proti druholigovému polskému celku Termalica-Nieciecza, kterému v baráži utekl postup do nejvyšší soutěže, se musel trenérský štáb Sigmy Olomouc obejít bez Víta Beneše, Jana Navrátila, Jana Fortelného, Filipa Zorvana a dlouhodobě zraněného Antonína Růska. Do hry se naopak vrátili Ondřej Zmrzlý, Lukáš Vraštil a také testovaný Yunusa Muritala.

Ve Wodzislawi začala lépe Sigma a byla častěji na míči. Jenže obrovskou příležitost měla na konci úvodní desetiminutovky Termalica a Hanáky zachránil skvělým zákrokem Macík, kterého soupeř nedokázal překonat ani nadvakrát, když už ležel na zemi.

Sigma na svoji první větší šanci čekala do 24. minuty. Vodháněl byl faulován na hraně pokutového území a nařízený přímý kop proměnil Sláma ve vedoucí gól.

A po půl hodině hry to bylo už o dvě branky. Martin Pospíšil byl faulován na polovině hřiště, ale Olomouc dostala výhodu. Do rychlého brejku mířil Zifčák, který roztáhl hru doprava na Vodháněla, ten našel ve vápně Lukáše Juliše, který placírkou uklidil míč na vzdálenější tyč.

Nová akvizice Sigmy do útoku se tak prosadila i ve třetím přípravném utkání v modrém dresu.

Do druhého poločasu trenér Václav Jílek prostřídal téměř kompletní sestavu. Zůstali pouze brankář Matúš Macík a obránce Vojtěch Křišťál, který se z pravého okraje defenzivy přesunul na stopera.

Ve druhé půli se na větší šanci dlouho čekalo. V 68. minutě se do ní dostal Přichystal, byl sám před brankářem, ale uklouzl a ani nezakončil. O pár sekund později se dostal před brankáře Kramář, ale ten jeho střelu na zadní nohou vyrazil.

Sedm minut před koncem dala Sigma třetí gól zásluhou Přichystala, ale následně byl odmávám ofsajd. Regulérní branka tak přišla o dvě minuty později, kdy Kramář nachystal z pravé strany míč Chvátalovi a ten jej uklidil na zadní tyč.

Na druhé straně musel tasit zákrok Macík proti Poznarovi, následně spoluhráč českého útočníka z dobré pozice přestřelil. Slovenský gólman díky tomu udržel druhé čisté konto v řadě.

Sigma tak vyhrála i třetí přípravné utkání. Ještě před odjezdem na soustředění do Maďarska, kam se vydá 9. července, se střetne v pátek od 17 hodin ve Slatinicích s Trenčínem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2)

Branky: 24. Sláma, 29. Juliš, 85. Chvátal.

Sigma 1. pol: Macík – Matys, Vraštil, Zmrzlý – Křišťál, Ventúra, Pospíšil, Sláma – Vodháněl, Juliš, Zifčák. 2. pol: Macík – Chvátal, Pokorný, Křišťál, Cahel – Přichystal, Dele, Breite, Kramář, Matoušek - Muritala. Trenér: Václav Jílek.