V sedmdesáté minutě si naběhl Martin Dostál neohroženě na odražený míč na hranici vápna a napálil jej k tyči, čímž srovnal. „Tu střelu bych nehodnotil. Trefil to dobře, ale ještě se na to podívám,“ uznal Jakub Trefil.

Jenže brance Bohemians předcházela jiná situace. „Všechno to začalo u mého odkopu, který musí skončit dál a ne na prvním hráči. Nebudu se vymlouvat, podjela mi tam noha,“ popisoval gólman.

„Gól jim pomohl, dostali jsme jej brzo a soupeř si potom vytvořil tlak,“ dodal.

Právě malá vápna nebyla v úplně ideální kondici, čehož si všiml také trenér Václav Jílek, který prozradil, že v něm Sigma příliš nechtěla hrát a musela pozměnit rozehrávku. „Věděli jsme už od rozcvičky, do čeho jdeme a že musíme být opatrní při každém pohybu ve vápně. Na oko vypadalo, že je krásně spravené, jenže šlo vidět, že tráva je položená a vrstva strašně tenká. Každý krok se trhaly čtyři centimetry a každý pohyb byl těžký,“ popisoval Trefil.

A ač si vyčítal nepovedený odkop, celkově mohl být spokojený, protože vytáhl několik těžkých zákroků. Míč se také kvůli terénu několikrát nevyzpytatelně odrazil jako v případě hlavičky Daniela Köstla, po které míč od země téměř nevyskočil

„Z toho jsem byl strašně překvapený. Obdobně tomu bylo i u hlavičky Prekopa, kdy míč změnil směr. To byly nejtěžší zákroky,“ sdělil Trefil.