„Svět nekončí a v pátek nás čeká další zápas. Myslím, že každý z nás se může v klidu kouknout do zrcadla, odevzdali jsme maximum,“ říkal po duelu, v němž se většinu času musel prát na hrotu s urostlými Afričany Delim a Ngadeuem.

Čím to, že Slavia byla tentokrát jasně lepší?
Slavia má kvalitní mužstvo, ale nemyslím, že by byla o tolik lepší. První poločas skončil 2:0, pak už to bylo těžké. Ve druhé půli jsme se pouštěli do ofenzivy, oni hráli na brejky. Takové zápasy jsou.

Dostali jste lekci z produktivity?
Prvních pár minut jsme byli aktivnější a drželi tempo. Ale fotbal se hraje na góly a oni je dali. První přišel po dlouhém autu, to byla facka. Ještě to bylo tečované, protože Souček někoho trefil (Tecla – pozn. red.). Pak jsme si říkali, že nenecháme Stocha střílet. A on dá takový gól. Za stavu 2:0 je to doopravdy těžké vracet se do zápasu. Každý z nás tam ale nechal maximum.

SK Sigma - Slavia Praha. Lukáš Kalvach , Stanislav Tecl
Evropská liga: Sigmu čeká v předkole buď Kazachstán, nebo Nizozemsko


Skoro žádné šance jste si však nevytvořili.
Na konci měl šanci aspoň Jakub Yunis, ale takových situací má být za zápas aspoň osm. Pro obránce jsou to složité chvíle, když se v běhu vracejí do šestnáctky. Je to rozdíl, než když se útočník má s nimi prát a vlastně stepuje na místě. Z toho bychom si měli vzít ponaučení, že takhle, jako při té akci na Yunise, to má vypadat – rychle otočit hru a sypat míče do té kapsy.

Jaké pro vás byly souboje s Delim a Ngadeuem?
Samozřejmě těžké. Mají dva metry a jsou siloví. Ještě, když míče na mě létaly vzduchem. Nejsem taková muskulatura jako oni. Měli jsme zvolit trochu jiný styl. Měli jsme se víc prosazovat po lajnách. Jenže když už jsme se tam dostali, tak nepřišel centr do vápna. A když už ano, tak jsme tam byli vestoje a chyběl náběh.

Čím to bylo? Chybí ještě lepší souhra s týmem?
Musíme se nějak sehrát, to je jasné. Ale třeba v generálce s Gliwicemi to vypadalo super. Ovšem přátelák a mistrák, to je něco jiného. Na druhou stranu nemá cenu, abychom se teď po sobě dívali a dávali hlavy dolů. To vůbec. Každý z nás se podle mě může v klidu kouknout do zrcadla, že odevzdal maximum. Čeká nás teď další zápas v Boleslavi a jedeme dál.

Gólman Sigmy Miloš Buchta
Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytilJak moc na hřišti chyběl Jakub Plšek?
Plša je kvalitní hráč. Když jsem se podíval na statistiky, že dal loni jedenáct gólů, tak už nepotřebuju toho hráče ani vidět. V týdnu to zkoušel, ale bohužel nemohl hrát. Sice je každý zastupitelný, ale chyběl nám.

Co vám ukázala česká liga po třech letech v zahraničí?
Ukázala mi, že fotbalově je na tom asi lépe než polská liga. Na hodnocení je však ještě hodně brzo. Je to první kolo. Každý je trochu nervózní. Každá liga má navíc svoje pozitiva i negativa.

Po příchodu do Sigmy jste byl plný optimismu. Není tohle přece jenom trochu tvrdá rána?
Ale ne. Už jsem prohrál i víc. Je to fotbal. Opravdu si z toho nedělám těžkou hlavu. Jak jsem říkal, svět se neboří a v pátek hrajeme další zápas. Musíme si vzít pozitiva, něco si rozebereme na videu a půjdeme dál. Pořád je to jenom jeden zápas. Na světě jsou důležitější věci.

SK Sigma Olomouc vs. Slavia Praha
Sigma na úvod dostala direkt. Se Slavií prohrála 0:3

Očima trenéra Václava Jílka
„Martin Nešpor splnil to, co jsme očekávali. Svedl obrovské množství soubojů s nadstandardními stopery v rámci naší ligy. To, že se neprosadil do zakončení, nebo do finální fáze, to bylo spíš kvalitou útočné fáze celého našeho týmu, než jeho osobně. Myslím, že porci, kterou jsme chtěli, zvládl dobře. Po 65. minutě už měl problémy, protože dlouhodobě nebyl připravován. Odevzdal, co mohl. Jsem spokojený s tím, jak to odpracoval, teď je potřeba, aby na to navázal a přidal nadstavbu.“