Herně to v orchestru Michala Bílka velmi vrže a skřípe. Na Andrově stadionu byla Plzeň sice lepší, ale do velkých šancí se nedostávala a herním projevem absolutně neoslnila. Naše mužstvo třicátníků se v pohodě ubránilo, a to i za přispění velkolepého výkonu Romana Hubníka, který jako by se vrátil do svých nejlepších let a předvedl opravdu to nejlepší, co v něm je.

Sigmě má stále co dát, a to nejen v předávání zkušeností a výchově mladších hráčů, protože komu na hřišti v zápase s Viktorkou měl předávat zkušenosti, když v našem týmu hrála drtivá většina hráčů přes 30 let.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Mladší bohužel sedí lavku nebo hrají MSFL za béčko v době, kdy je o osudu Sigmy v tabulce de facto rozhodnuto. Markantní rozdíl byl hlavně po vystřídání tří hráčů v závěru, kdy mladí hru rozhýbali, hráli přímočaře a nešetřili krokem, což bohužel u některých chybělo.

Nepochopím nasazování Zahradníčka, kterému končí smlouva, výkonností si o novou neříká, netají se touhou zkusit něco nového, přesto hraje na úkor Chvátala, který má očividně lepší výkonnost. Jeho výkon vyřešil Sigmě otázku, zda mu nabídnout novou smlouvu, i když o této otázce mělo být dávno rozhodnuto na základě výkonů v poslední době a přihlédnutí k perspektivě.

Fotografie ze zápasu 28. kola mezi celky SK Sigma Olomouc a FC Viktoria Plzeň
Růsek dal první gól na jaře. Potěší, ale máme na víc, říká

Nechtěl bych, aby si někdo myslel, že nejsme vděční za to, co Zahradníček a další, kterým končí smlouvy, odvedli pro Sigmu, ale musíme rozlišovat minulost a budoucnost. Poděkování sem ale patří.

Na vedoucí místo v tabulce se vrátila Slavia jednoznačnou výhrou nad Pardubicemi, které míří do baráže. Slavia ukázala radost z pohybu, hry a bavila diváky. Zaslouženě míří k titulu. I když Sparta se přiblížila a může být v nervózním závěru těžkým protivníkem.

Plzeň, myslím, odpadne na základě výkonů v poslední době a skončí až bronzová, i tak je potřeba vzdát hold tomu, kolik bodů získala a na jakém místě se nachází, neboť vytěžit z minima takové maximum, je také umění.

Ortel nad sestupem si podepsala Karviná, která hladce podlehla Slovácku. To si naopak jistí čtvrté místo a pohárovou Evropu pro příští rok, neboť i při prohře ve finále MOL Cupu skončí čtvrté.

David Kobylík

Fotografie ze zápasu 28. kola Fortuna Ligy mezi celky SK Sigma Olomouc a FC Viktoria Plzeň
Jílek Plzeň ještě neporazil: Konečně gól ze standardky, příště to snad prolomím