Tady šlo ale čistě o fotbal a Pardubice nás porazily, vyhrály i na šance. Obrovská ostuda je první gól Macíka. Taková situace se může stát, ale ne, když on už má za sebou několik kiksů. Jeho koncentrace by měla být maximální. Takový gól mužstvo potopí.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Nechtěl bych být v kůži trenéra Saňáka, protože je něco šíleného, když vám gólman udělá za stavu 0:0 tohle. Poznamená to mužstvo a vyplývá z toho i potom způsob hry, který Pardubice zvolily. Bylo jasné, že přijedou hrát na brejky s mladými běhavými kluky. Nám běhat úplně nejde. Pramení z toho prohra 0:2.

Zdroj: Michal Muzikant

Měli jsme šance, nedali jsme. Pardubice měly další příležitosti, které už Macík chytil, ale prohra jde za tím gólem, který se bude vysílat na Silvestra. Viděl jsem, že někomu podjede míč pod placírkou, ale ne, aby dostal housle kvůli tomu, že se nedívá na míč. To jsem v životě neviděl a myslím, že už ani neuvidím.

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 0:2 Matúš Macík
VIDEO: Komická hrubka Macíka a vlastňák. Sigma padla s Pardubicemi

Situace okolo klubu není lichotivá. Zápas jsem viděl ze záznamu, ale v danou chvíli mě ani nemrzelo, že na stadionu nemůžu být, protože atmosféra je negativní a nepřidá ani klukům na hřišti, ale jsou profesionálové, výkon by měl být i tak lepší.

Vzhledem k našemu losu je potřeba se dívat pod sebe na jedenácté místo, abychom se nedostali do skupiny o udržení,což by bylo nemilé.

Béčko remizovalo na Žižkově, ve druhé půli podalo dobrý výkon, mohlo dokonce vyhrát a otočit duel ze stavu 0:2.

Zdroj: Michal Muzikant

Pomohlo tím poslednímu Prostějovu, protože kdyby Žižkov získal tři body, tak by pro něj byl boj o udržení už kritický. Prostějov v sobotu čelil těžkému soupeři z Chrudimi, který hrál velmi dobře. Nedisciplinovaností Matochy, který viděl červenou, se rozhodlo, že bude tahat za kratší konec, i když se dokázal vrátit do zápasu. Chrudim ukázala kvalitu a vyhrála zaslouženě. Mrzí mě, že je Prostějov v situaci, v jaké je, protože je to tým z regionu a přál bych jim, aby se zachránili.

DAVID KOBYLÍK