Hradec ne že vyhrál toto utkání, ale vyrovnal se Slavii jak fotbalově, tak běžecky, což se nedařilo dlouho ani klubům v Evropě. Tímto obrovsky smekám před duem Koubek – Hejkal, co v letošní sezóně připravili za překvapení, a jak nachystali Votroky na tuto sezónu. Vedení Hradeckého klubu nezbývá nic jiného než napnout veškeré síly a bojovat o udržení nestora českých trávníků Koubka na své trenérské lavičce.

Slavia svůj běh za třetím mistrovským titulem v řadě má stále ve svých rukách, ale o víkendu bude muset porazit plzeňskou Viktorku. V případě prohry se titul stoprocentně bude stěhovat do Plzně, což by byla obrovská senzace.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Nicméně Viktorka hraje stylem urputné defenzivy a spoléhání na dvě věže vpředu s obrovskou kvalitou. A to Beaguela s Chorým, kteří jsou schopní rozhodnout jakýkoliv zápas. Takže Viktorii v tuto chvíli není třeba již vůbec podcenit, neboť ušla úžasnou cestu.

Bohužel ona cesta není lemována krásnými zápasy a velkými duely, nýbrž urputnou a často až nekoukatelnou defenzivou, která však nese ovoce.

To Sigma po úžasném zápase se Spartou spadla do svého klasického průměru, byť vítězného, a zdolala Liberec. Jaký to kontrast hlavně na tribunách oproti duelu s letenskými, kdy na Spartu přišlo 9000 diváků a na Liberec o víkendu pouze 2000. Jasně to dokumentuje, na co olomoucký divák chodí. A je to velká škoda, neboť před plnými tribunami předvádíme o dost pohlednější fotbal.

Fotografie ze zápasu SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec
Jílek po hubené výhře: Kaňkou jsou naše zranění, už to je kritické

Moc koukatelný fotbal nenabídl ani duel Sparty s Baníkem. Baník byl velmi slabým soupeřem letenským a ani Sparta nepřevedla nic zázračného a s poklidem vyhrála.

Léčba trenérem Galáskem vůbec nezabírá a hezčí fotbal od Baníku opravdu v této sezoně již nečekejme. Uvidíme, kdo se chopí kormidla v příštím roce a kam Baník posune, protože umístěním spadá na místa, kde si myslím, že je jejich strop, a bude velmi zajímavé sledovat, zda ono vzývané zlepšení hry přinese i případné lepší umístění. Moc tomu nevěřím, nicméně se nechám překvapit.

Na totální dno padl Jablonec, pokud nepočítáme již sestupem podepsanou Karvinou. Prohru s Pardubicemi odnesl trenér Rada, který na lavičce skončil. Uvidíme, jak se klub ze severu republiky zvedne a zda se zvládne ještě zachránit.

Závěr soutěže bude ještě zajímavý.

David Kobylík

Fotografie ze zápasu SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec. Jan Sedlák
Sedlák se vrátil do sestavy Sigmy. Přerušení? Někteří se šli usušit, prozradil