Jakým způsobem Sparta odehrála toto prestižní utkání vyvolává v řadách sparťanských fandů obrovskou depresi. Letenští předvedli katastrofální výkon, nikdo z hráčů nesnesl absolutně žádné měřítko evropského fotbalu a naprosto devalvovali minulá vítězství.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Nejsmutnější na celém utkání je, že Sparta se nesesypala po brance na 4:0, ale již po úvodním gólu působila naprosto dezorientovaným dojmem, ploužila se po hřišti a absolutně nestíhala v rychlosti, agresivitě a chuti slávistických hráčů.

Slavia mohla mluvit o menší krizi , kdy prohrála několikrát za sebou, což se jí v minulosti tak často nestávalo. Tímto zápasem už veškeré pochybnosti umlčela. Jindřich Trpišovský vyladil Slavii na měření sil se Spartou dokonale a zaslouženě slaví vítězství.

Výhru a tři body slaví rovněž olomoucká Sigma po utrápeném poločase se Zlínem.

SK Sigma Olomouc - FC Trinity Zlín, Václav Jílek
Jsme dlužni svým vizím i lidem. Matoušek musí přidat, říká kouč Jílek

Nicméně počítají se pouze vítězství, a to jsme se štěstím urvali. Rozhodující byly změny provedené v přestávce zápasu, kdy nastoupil na hřiště Zorvan a Vodháněl, kteří pozvedli naše útočné snažení a aktivitu ,neboť první půlka utkání byla katastrofální.

Severočeské derby mezi Libercem a Jabloncem možná rozhodlo o konci působení trenéra Horejše u týmu Jablonce. Boss Pelta měl pronést, že ho vykopne i s jeho drony, které mu zakoupil jako pomůcku pro taktické přípravy.

Milník zaznamenal Milan Petržela ze Slovácka, který v počtu ligových zápasů dohnal na prvním místě dnešního reprezentačního trenéra Šilhavého. Smekám klobouk před jeho 464 straty v lize.

David Kobylík