Jiří Saňák změnil rozestavení, hrálo se na čtyři beky, protože správně rozpoznal, že nemáme ostré wingbeky a mohl tak postavit do středu více kreativních hráčů. Zorvanovi s Pospíšilem kryl záda jen jeden defenzivní záložník Denis Ventúra, nikoliv dva, jako tomu bylo za trenéra Jílka. Hned v prvním poločase se to projevilo a dali jsme dva góly.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Právě Pospíšil hrál jeden z nejlepších zápasů od svého návratu do Olomouce, ale nemyslím si, že by se měnilo rozestavení kvůli němu. Naopak to bylo kvůli tomu, že tým nemá natrénováno a nemůže se třemi stopery běhat neustále nahoru, dolů.

I tak se ve druhé půlce stalo to, co jsme asi čekali. Mužstvo kolem šedesáté minuty odešlo a Bohemka nás začala přehrávat. Hlavně uprostřed hřiště a koledovali jsme si, abychom přišli o bod. Ač nebyla očekávání od zápasu vzhledem k tomu, v jakém jsme byli stavu, nějak velká, tak oba týmy hrály na vítězství a utkání mělo kvalitu. Padly krásné branky a byl tam vidět posun.

To, jak bude velký, se ukáže teprve v dalších zápasech, protože jakýkoliv impuls přijde, je ze začátku vidět. Je potřeba, aby se toho mužstvo drželo. Jirka Saňák se snaží být pozitivní, dát týmu energii z lavičky, jak ho známe. Uvidíme teď na Baníku, jak se mu to povede.

Zdroj: Michal Muzikant

Před realizačním týmem ale stojí další rébus, jak se pokusit dohnat fyzickou kondici. V rozehrané sezoně to není jednoduché, prostoru tam příliš není. Je risk zasahovat do přípravy a může to vyvolat i opačný efekt, že mužstvo zahltíte. Je to ale problém, protože se v mužstvu během poslední doby něco stalo a neběhá mu to. Není to náhoda, je to vidět v každém zápase a Sigma se to musí nějakým rozestavením snažit eliminovat a vyklouznout, jak to udělala teď.

Během utkání se pak objevily v kotli transparenty, které vyjadřovaly nespokojenost s tím, co se v klubu poslední dobou děje, co proniklo na veřejnost. Jen ta slova nebyla můj šálek kávy. Pointy byly nespokojenost s prací sportovního ředitele, poděkování trenérovi Václavu Jílkovi, ale zároveň vzkaz, že nechat si mluvit do vedení mužstva panem Minářem, se nehodilo. Nemá cenu do toho ale dál štípat.

Zdroj: Michal Muzikant

Začala rovněž druhá liga a těžkou premiéru na lavičce Prostějova má za sebou kouč Radim Kučera. Eskáčko to mělo na Spartě těžké, dostalo brzy góly a porážkou se dostalo pod tlak, protože všichni ze spodku tabulky vyhráli a byly to výsledky, které se nečekaly. Pro Prostějov je to komplikace a záchrana bude složitá.

DAVID KOBYLÍK