Jinak byl zápas průměrný, až nudný. Ale počítají se body. Výhra možná dá na chvíli klubu klid vzhledem k tomu, co se poslední dobou děje. Na druhou stranu by neměla výhra dát zapomenout na problémy, které vylézají na povrch a o kterých se dlouho ví. Mám na mysli hlavně sportovní stránku a to, že nejmladší hráč základní sestavy měl 25 let a celkově byl věkový průměr těsně pod třicet let. Strategie klubu, který živí vychovávání hráčů, by měla být jiná.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Plzeň skvělým výkonem přejela Spartu, která si možná až moc byla vědoma své síly a možná jim facka přijde vhod. Asi si myslela, že to zvládne s jakýmikoliv hráči a že jsou nahoře. Zase je to vrátí k práci a uvědomí si, že nic není zadarmo. Opakuje se situace z minulého roku. Slavia byla lepší, měla lepší tým než Sparta, ale ta se ubránila k remíze v závěru soutěže a Slavii přeskočila. To stejné se může stát Spartě. Slavia je ta druhá vzadu a to je vždy jednodušší než obhajovat. Sparta se výkonem v Plzni, který byl strašný, dostala pod tlak. Nevyznamenal se ani brankář Vindahl.

Zápas, který zajímal Olomouc, bylo derby ve druhé lize mezi Prostějov a béčkem Sigmy. Eskáčko bylo pod velkým tlakem, muselo vyhrát, což mu usnadnil matador v dresu Sigmy Michal Vepřek, který mu chybami tři body daroval. Stojí za zvážení, jestli by se jeho role neměla přenést jinam. Derby se mu hrubě nevyvedlo. Prostějovu tentokrát nahrály i ostatní výsledky a dýchá v boji záchranu.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Béčku Sigmy chyběl klasický útočník, kterým Mikulenka není. V dnešním fotbale se bez klasického hrotového hráče, který je zvyklý hrát zády k bráně, hrát nedá. Bylo to cítit na útočné síle. Jsem rád ale, že Prostějov vyhrál a má šanci se zachránit. Byla by škoda, kdyby sestoupil klub z našeho regionu. Trenérovi Radimu Kučerovi přeji, aby se jeho tým udržel.

David Kobylík