Právě jeho dobré výkony stojí za zmínku. Líbil se mi už v minulosti, protože je na posledních třiceti metrech nebezpečný, což je od útočného hráče potřeba. Fotbalistu naučíte, aby běhal a létal na půlce. Ale Vodháněl má cit pro míč, přihrávku, vidění prostoru, spoluhráčů a dobré zakončení, což je nejcennější a moc hráčů v lize to nemá. Z tohoto pohledu je v něm obrovská perspektiva.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Z ostatních zápasů zaujala výhra Sparty, která demonstruje svoji sílu, v Jablonci (5:1). Je jedno, kdo za ni hraje. Sparťané si věří a je to zpět ta Sparta z minulosti. Je to dobře pro boj o titul se Slavií. Tyhle dva mančafty budou v lize od ostatních odskočené a všechny fotbalové fandu bude jejich přetahovaná zajímat, což je dobře pro ligu. Zvedá se návštěvnost a soutěž získává kredit, za což jsem rád. Snad nebudou vymýšlet blbosti rozhodčí a nebudou na sebe strhávat zbytečně pozornost.

Naopak novému kouči Jablonce Radoslavu Látalovi příliš začátek angažmá nevychází. Sešlo se mu, že střídá na lavičce Davida Horejše, který je typologicky úplně odlišný trenér. Přebudovává mužstvo a učí jej hrát něco jiného. Bude si to sedat. Není problém, že se prohraje se Spartou, ale i proti ní je ostuda prohrát poločas 0:5. Musí se rychle zvednout, aby se nezačalo šuškat něco o tom, že je pod tlakem a mohl by být odvolaný, jak je v Česku zvykem. Myslím, že si mužstvo přebuduje k obrazu svému a zvedne jej.

MFK Vyškov - SK Sigma Olomouc
Za béčko Sigmy hráli čtyři Nigerijci. Porážku ve Vyškově neodvrátili

Zajímavé jsou také příděly a dardy, které dostávají České Budějovice. Je alarmující, že mají po čtyřech kolech průměr čtyř inkasovaných branek na zápas. Hned ze začátku se krystalizuje, kdo bude hrát nahoře a kdo dole. Právě Budějovice s Karvinou a Zlínem se budou prát o udržení.

David Kobylík