Chytil by dle mě byl v nominaci v každém případě. Díky omluvenkám ze Slavie, Plzně, Sparty a Baníku se na sraz podívají i další naši hráči Zmrzlý, Navrátil a Růsek.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Ve finále vůbec není důležité, za jakých okolností, ale zdali se hráči stanou reprezentanty. Budou to zážitky na celý život a označení „reprezentant“ jim už nikdo nevezme. A není víc než reprezentovat svoji zemi.

To si zřejmě neuvědomili ti, kteří napasovali kolo MOL Cupu do reprezentačního termínu. Naprosto skandální termínová kolize vyvolala chaos v nominaci na tento sraz a znehodnotila pro některé reprezentační utkání a naopak pro některé pohárové osmifinále.

Mojmír Chytil se zdraví s fanoušky
Sigmáci jeli na repre sraz společně vlakem. Chytil bude nabídky řešit po podzimu

Namísto toho, aby trenér Šilhavý mohl po dlouhé době udělat kvalitní nominaci, musel absolvovat blamáž s nominací spojenou. Nemůže vyzkoušet hráče, které by v tomto termínu mohl otestovat a dát jim šanci.

Přiznejme si, že pokud by měl volbu, zřejmě by vybral hráče z elitních týmů (Plzně Sparty a Slavie) okupujících první tři místa v tabulce FORTUNA:LIGY. Místo toho sáhl do Olomouce která je čtvrtá, což mě těší.

Co mě těší více, je kvalitní ofenzivní part, který jsme předvedli v Brně. Výhrou 3:2 jsme potvrdili domácí triumf nad Jabloncem, což se nám letos mockrát nepovedlo.

Čtvrté místo je krásným umístěním a dává nám klid před ligovou přestávkou. Tým si za to zaslouží příjemně strávit blížící se svátky.

SK Sigma Olomouc. Václav Jílek, Jan Navrátil, Jiří Saňák
Sigma se otřepala z krize. Je povinnost lukrativní nabídku probrat, říká Jílek

Třešničkou by byla ještě pohárová výhra z Liberce, která by nás poslala do čtvrtfinále svazem zavrženého MOL Cupu. Budu držet palce nejen Sigmě, ale i novým reprezentantům z našich modrobílých řad.

David Kobylík