Hlavní zpráva uplynulého kola je, že adepti na titul nejsou již jen dva, ale tři.

Tím třetím vzadu je pražská Sparta, která má momentálně z vedoucího tria nejlepší formu. V neděli ji potvrdila hladkým vítězstvím s bezzubým a odevzdaným Jabloncem. Letenští si s chutí zastříleli a namlsali své fanoušky.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Svým klasickým způsobem se prosadil skvěle hrající Haraslín, když si dvakrát navedl míč na pravačku a neomylně obstřelem skóroval. Taktéž si připsal branku Jan Kuchta. A to Spartě ještě chyběl vykartovaný Čvančara. Po dlouhé době je vidět na hře Sparty absolutní klid a víra v sebe samotnou.

Pravdou je, že nenarazila v posledních kolech na žádný tým ze špičky ligy, ale i tak 13 gólů za poslední 3 kola již vzbuzuje v soupeřích obavy. Za týden jede k pikantnímu duelu do Zlína, který vede bývalý kouč letenských Pavel Vrba. Ten se svou ekipou selhal ve stále se lepšících Pardubicích a v existenčním duelu jim podlehl 1:2. Gól roku vstřelil domácí Janošek, který pumelicí vymetl pavouky z hostující branky. Pardubice se tak dotáhli na Zlín a zůstávají poslední jen kvůli skóre.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 2:2, Lukáš Vraštil
Vraštil unikl červené kartě oprávněně, zní z komise

Největší senzace kola se udála v Teplicích, kdy do té doby na jaře zoufalí skláři urvali bod proti Slavii. A nutno říct, že zaslouženě, neboť Slavie nepředvedla zdaleka ani svůj standard a potvrdila venkovní pokles formy. Teplice vedly 1:0 a rozhodčí odpustil Slavii jasnou penaltu. Nepochopitelně odmítl pískat penaltu po ruce Slavie v pokutovém území.

I přesto sešívaní zůstali v čele, když bídu předvedla i druhá Plzeň. Ta propadla na hřišti skvělého Slovácka, které se po podzimu v evropských pohárech pevně usadilo na 4. příčce a jen potvrzuje kvalitní práci trenéra Svědíka a celého týmu.

Svědík byl po vyloučení jen na tribuně a nemohl vést svůj tým z lavičky. Je to trest netrest od disciplinární komise, protože Svědík se sluchátky v uších a zapnutým handsfree v průběhu utkání rozhodně nevolal domů manželce, co chystá na večeři. Jaký to rozdíl oproti Premier League, kde trenéři vůbec nemohou na tribunu, pokud byli vyloučeni.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 2:2, červená karta
Opět jen bod. Sigma po odvolaném vyloučení přišla o obrat, výhru i oba útočníky

To Sigma potvrdila, že je remízovým králem. Bod z Liberce se počítá, ale bylo na tři. Své o tom ví gólman Trefil, který bohužel dvakrát rukama netrefil míč letící doprostřed branky a poté, co jsem jej několikrát chválil, musím přiznat, že liberecké minus dva body jdou za ním.

Velmi dobrým výkonem se prezentoval Jan Navrátil a jeho 1+1 (gól a asistence) z utkání je skvělý počin. Pokud by Navrc tuto produktivitu dokázal opakovat, byl by naprosto komplexním hráčem. Bohužel ne vždy tomu tak bylo. I přesto všechno držíme první šestku, což by na konci soutěže byl velký úspěch. K tomu bude potřeba porazit doma Pardubice, které prahnou po ligové záchraně. Takže zase za týden.

David Kobylík