„Herně to ale optimální nebylo,“ upozornil 24letý záložník, který otevřel skóre parádní ranou levačkou.

„Ani jsem si moc nevěřil, když to bylo slabší nohou,“ usmál se nejlepší olomoucký střelec posledních dvou sezon, kterému v zápase ještě jednou překazilo radost břevno.

První zápas a porážku se Slavií jste dnes asi bezezbytku odčinili, že?
Výsledkově určitě. Herně to ale úplně optimální nebylo. Zlomilo se to druhým gólem. Zničehonic jsme dali druhý gól a oni úplně odešli. My jsme pak dominovali. Ve druhém poločase jsme byli výborně produktivní, to nám tam spadlo až na to moje břevno všechno. To byla škoda.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc
Fantazie! Sigma Boleslavi nasázela debakl


To rána při prvním gólu vám sedla parádně.
Moc jsem si nevěřil, protože to bylo mou slabší nohou. Spadlo to tam a hodně nám to pomohlo. Jsem samozřejmě rád.

Překvapilo vás, že jste měl tolik prostoru?
Překvapilo mě to. V prvním poločase jsme tam celkově měli hodně prostoru. Já jsem tam měl dvě střely. David Houska jednu. Nakonec jsme zužitkovali jenom jednu gólově, ale aspoň tak.

Dobrou práci před vaší brankou odvedl Jan Štěrba, který vyvezl míč. To byla taktická varianta? Udělal to totiž několikrát.
Honza Štěrba teď za nás hraje po delší době. Už se do toho dostal. V prvním zápase byl docela nervózní, ale dnes potvrdil, že je kvalitní hráč. Jak si začne věřit, tak bude právoplatný člen základní sestavy. Jsem rád, že máme takového hráče, který nahradí Uroše Radakoviče.

Po souboji s vámi se zranil Marek Matějovský. Co se tam vlastně stalo?
Chtěl jsem vzít balon. On si tam dal chytře nohu a já jsem ho bohužel dojel. Mrzí mě, že musel odstoupit. Nebylo to nic úmyslného, chtěl jsem jít po balonu a on si to dobře pokryl a já jsem ho trefil.

Domácímu týmu jeho absence hodně ublížila, že?
Šlo vidět, že jim chyběl v mezihře, i v tom, jak řešili finální fázi. Kdyby tam byl on, tak by to asi skončilo gólem.

Místo toho se vytáhl brankář Miloš Buchta.
Buchtič ukázal několik zákroků a všem škarohlídům, kteří ho po Slavii odepisovali, zavřel pusu. Bylo důležité, že jsme přežili tlak, který pramenilo hlavně z toho, že jsme nezískávali odražené míče. Oni byli všude dřív a vyhrávali osobní souboje. Druhým gólem se to ale úplně zlomilo.My jsme jakoby posbírali síly a najednou byli všude. Kontrolovali jsme balon a korunovali to krásnými góly.

SK Sigma - Slavia Praha. Lukáš Kalvach , Stanislav Tecl
Nepořádek na tribuně a problémy s občerstvením? Sigma se omluvila


Vy sám jste zakončil ve velkém stylu minulou sezonu a teď jste se trefil hned při prvním startu. Cítíte se v pohodě?
Doufám, že jsem si to přenesl z přípravy. Do prvního zápasu mě bohužel nepustilo zranění, ale teď už je noha dobrá, tak doufám, že to bude pokračovat a já budu platný pro tým.

Vzhledem k těžkému losu je dnešní výhra dvojnásob důležitá, souhlasíte?
Jelikož nás teď čeká doma Plzeň, tak to byla hodně důležitá výhra. Jet domů s prázdnou a čelit doma Plzni, to by nebylo optimální. Místo toho jsme dnes vylepšili i skóre a můžeme jít na Plzeň úplně v pohodě.

Budete sledovat i odvetu druhého předkola Evropské ligy mezi Kairatem a Alkmaarem?
Jasně. Budeme fandit Nizozemcům. Ale ne, to už si dělám srandu. Budeme to sledovat, ale je mi vlastně jedno, kdo postoupí. Těším se tak i tak.

V Olomouci proběhl 45. Memoriál Miloslava Mikšíka, ve finále porazil Černovír Hodolany (v černobílém)
Chválkovice pořádají tradiční Mikšíkův memoriál