Pokud se nestane něco absolutně mimořádného, Olomoučané, kteří jdou do závěrečných bojů z 11. místa tabulky, se nebudou muset obávat, že by zahučeli do baráže. Na Karvinou mají k dobru deset bodů. Pod sebe by je ale vedle ní museli stlačit i další dva soupeři. Přímo spadnout už Sigma ani teoreticky nemůže.

„Tři body by nám měly stačit ke klidu, budeme se je snažit získat co nejdřív,“ uvedl trenér Radoslav Látal.

Ten se po vyřazení z poháru, k němuž se Sigma na jaře úzkostlivě upínala, dostal pod velký tlak.

Jeho další pokračování v Olomouci je nejisté, nicméně do konce sezony vedení změny neplánuje.

„Příbrami máme co vracet. Právě prohrou s ní si zavřeli dveře do skupiny o Evropu,“ připomněl Látal domácí porážku 1:2, která Hanáky přišla zatraceně draho.

„V sezoně jsme zvládli těžké zápasy s elitními týmy a bohužel nám nevyšly ty se slabšími. Teď nás jich čeká pět,“ uvedl Látal.

„Čeká nás pět super zápasů,“ posteskl si ironicky útočník Lukáš Juliš, s osmi góly v jedenácti zápasech suverénně nejlepší jarní střelec Sigmy, po středečním zápase s Libercem.

Příbram jde do bitev z posledního místa. Ale pod trenérem Pavlem Horváthem se její zdánlivě bezvýchodná situace přece jen trochu zlepšila. Naděje na záchranu ožila.

„Nemůžeme se dívat na soupeře. Základ je vylepšit naši hru a vyhnout se individuálním chybám. Stále nám chybí střílení branek, v tom se musíme také zlepšit,“ řekl Horváth, který bude postrádat stopera Kinguého kvůli červené kartě v Teplicích. Chybět může i zkušený Jan Rezek.

Na druhé straně se předpokládá, že trenér Látal by mohl ve zbytku soutěže dát šanci většímu počtu hráčů z lavičky a mladíkům, kteří by zase měli ukázat, zda už jsou na nejvyšší soutěž připravení. Na pravém kraji nejspíš naskočí buď Radek Látal, nebo Zahradníček, kterému vyšel druhý poločas duelu s Libercem. Ve středu pole by mohl naskočit Ondřej Zmrzlý. S otazníkem je pořád start zkušeného stopera Víta Beneše. Po dlouhé pauze by už mohl dostat možná první ligové minuty i útočník Martin Nešpor.

Utkání v Příbrami začíná v sobotu v 15.30.