MFK Karviná - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

O jedinou branku utkání se postaral ve 45. minutě obránce Milan Havel. Viktoria v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou vyhrála a přezimuje na druhém místě tabulky. Západočeši se bodově dotáhli na vedoucí Slavii, která má však výrazně lepší skóre a nedělní zápas v Ostravě k dobru. Karviná v nejvyšší soutěži nezvítězila už 20 utkání za sebou, zůstává jediným týmem v ligové sezoně bez výhry a přezimuje s pouhými pěti body na poslední příčce.

Obránce Plzně Milan Havel byl jediný úspěšný střelec sobotního ligového zápasu v Karviné.
Viktoriáni vyhráli v Karviné gólem obránce Havla a přezimují druzí

Branka: 45. Havel. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Hurych - Ondráš (video). Bez karet. Diváci: 912 (omezený počet).
Karviná: Ciupa - Křapka, Šindelář, Buchta, Šehič - Túlio - Mikuš (62. Sinjavskij), Qose, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) - Papadopulos. Trenér: Páník.
Plzeň: Staněk - Řezník, Pernica, Hejda, Havel - Bucha (81. Janošek), Kalvach - Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera - Šulc (81. Kayamba). Trenér: Bílek.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení Václav Jurečka, před přestávkou srovnal Tomáš Hübschman, ale v 56. minutě rozhodl domácí Milan Petržela. Slovácko se z tříbodového zisku radovalo po třech kolech a bude přezimovat na čtvrtém místě tabulky. Jablonec, jemuž sudí po zásahu videorozhodčího kvůli těsným ofsajdům neuznal dva góly, prohrál počtvrté z posledních pěti kol. Severočeši klesli až na 14. příčku, která by po konci soutěže znamenala účast v baráži.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec.
Jsme rádi za čtvrté místo, ale bodů mohlo být víc, míní kapitán Slovácka Kadlec

Branky: 10. Jurečka, 56. Petržela - 39. Hübschman. Rozhodčí: Berka - Leška, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Navrátil, Kadlec - Vaníček, Kratochvíl, Považanec, Houska, Surzyn, Kubista. Diváci: 997 (omezený počet).
Slovácko: Nguyen - Tomič, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Sadílek (83. Šimko), Havlík - Petržela (83. Holzer), Kohút (69. Daníček), Navrátil (73. Cicilia) - Jurečka. Trenér: Svědík.
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Surzyn - Hübschman - Kratochvíl (75. Kubista), Houska (83. Abubakar), Považanec, Vaníček (83. Smejkal) - Doležal. Trenér: Rada.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Utkání dvou mužstev s nejhorší obranou v soutěži rozhodli Mojmír Chytil a Pavel Černý, kteří se trefili i při srpnové výhře nad stejným soupeřem. Za domácí snížil v 66. minutě Tomáš Necid. Pražané prohráli v lize potřetí za sebou a zůstávají v tabulce dvanáctí. Východočeši už jsou s jednobodovou ztrátou hned za nimi.

Pardubičtí fotbalisté vyloupili klokaní kapsu.
Pardubičtí fotbalisté předběhli dobu. Po výhře na Bohemce už měli zlatou sobotu

Branky: 67. Necid - 22. Chytil, 56. Černý. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Slavíček - Franěk (video). ŽK: Dostál - Černý, Chytil, Jeřábek, Sláma. Diváci: 1000 (omezený počet).
Bohemians: Le Giang - Dostál, Köstl, Krch, Vondra (77. Bartek) - Novák (57. Kovařík), Jindřišek, Květ (87. Koubek), Nový (46. Hronek) - Chramosta (57. Puškáč) , Necid. Trenér: Klusáček.
Pardubice: Letáček - Kostka, Čihák, Toml, Cadu - Jeřábek, Červ (87. Ramos) - Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) - Černý (74. Matějka). Trenér: Novotný.

Hradec Králové - Sparta 0:1 (0:0)

Pražané se na stadionu v Mladé Boleslavi, kde Hradec Králové hraje své domácí zápasy, dlouho trápili. Vysvobození pro Spartu obstaral Adam Hložek, který v 75. minutě převzal na polovině hřiště míč, udržel jej proti několika bránícím hráčům a nakonec skóroval. Jinak tento zápas nabídl pouze minimum pohledných akcí a šancí (domácí trefili břevno), naopak faulů bylo k vidění víc než dost.

Branka: 75. Hložek. Rozhodčí: Hocek - Horák, Paták - Petřík (video). ŽK: Vašulín, Čech, Kodeš, Leibl, Novotný - Polidar, Ladislav Krejčí II. Diváci: omezený počet.
Hradec: Vízek - Klíma, Čech (79. Rada), Leibl - Mejdr, Kodeš, Soukeník (85. Král), Novotný - Prekop, Vašulín, Vlkanova (72. Kubala). Trenér: Koubek.
Sparta: Holec - Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí II, Polidar (65. Ladislav Krejčí I) - Pešek, Pavelka, Dočkal (80. Souček), Hložek, Haraslín (86. Minčev) - Pulkrab (65. Sáček). Trenér: Vrba.

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 0:0

Dynamo v úvodním dějství hned dvakrát trefilo brankovou konstrukci, domácí v závěru napálili břevno. Slovan v lize Jihočechům potřetí za sebou nedal gól, smírně 0:0 skončil i minulý vzájemný duel U Nisy. Českobudějovičtí získali venku teprve třetí bod v sezoně nejvyšší soutěže a přezimují na osmém místě tabulky. Liberec podruhé po sobě neskóroval a je s jednobodovou ztrátou na Dynamo devátý.

Liberec doma hrál s Českými Budějovicemi 0:0. Netradiční bílé dres mu nepomohly.
Liberec remizoval s Budějovicemi, oba týmy trefily břevno. Kozel litoval šancí

Rozhodčí: Franěk - Kubr, Arnošt - Kocourek (video). ŽK: Rabušic, Rondič - Valenta, Mršič, Hora, Talověrov, Brandner, Vorel, Bassey. Diváci: 1000 (omezený počet).
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie (71. Rondič), Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (59. Stoch) - Matoušek (71. Koscelník), Frýdek (90. Purzitidis), Tupta (90. Fukala) - Rabušic. Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Vorel - Havel, Králik, Talověrov - Čolič, Valenta (88. Čavoš), Hora, Mršič (71. Brandner) - Van Buren, Bassey, Škoda (76. Mihálik). Trenér: Horejš.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Jedinou branku vstřelil ve 38. minutě z přímého kopu Tomáš Ladra. Domácí mohli vyrovnat v 69. minutě z pokutového kopu, Jan Fortelný však svého jmenovce brankáře Šedu nepřekonal. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma zvítězili po dvou kolech a přezimují na šestém místě. Teplice v nejvyšší soutěži vyšly naprázdno po dvou výhrách a po podzimní části jim patří předposlední 15. příčka.

Teplice v posledním kole roku 2021 doma prohrály s Mladou Boleslaví 0:1.

Branka: 38. Ladra. Rozhodčí: Batík - Podaný, Pochylý - Štěrba (video). ŽK: Shejbal, Jukl, Sunzu, Jarošík (trenér) - Smrž, Matějovský, Douděra. Diváci: 968 (omezený počet).
Teplice: Grigar - Mareček (46. Kodad), Knapík, Shejbal - Hyčka, Jukl (82. Sunzu), Trubač, Fortelný, Vondrášek - Succar (61. Ledecký), Mareš (46. Rezek). Trenér: Jarošík.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Preisler, Jurásek - Matějovský, Smrž - Ladra, Hlavatý (82. Dancák), Ewerton (75. Fila) - Škoda (75. L. Mašek). Trenér: Jarolím.

Sigma Olomouc - Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Sigma vedla od 25. minuty zásluhou Antonína Růsky, ale v 63. minutě rozhodl o dělbě bodů Antonín Fantiš. Hanáci nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí v řadě a přezimují na 10. místě o tři body před svým dnešním soupeřem, který v lize bodoval podruhé za sebou.

Antonín Růsek
Rozhodla naše impotence. Moje neproměněná šance? Obrovská chyba, ví Růsek

Branky: 25. Růsek - 63. Fantiš. Rozhodčí: Orel - Kříž, Váňa - Berka (video). ŽK: Zmrzlý - Procházka. Diváci: 1000 (omezený počet).
Olomouc: Stejskal - Chvátal, Hubník, Vepřek, Zmrzlý (69. Beneš) - Zahradníček (69. Matoušek), Breite, Greššák, Spáčil, Daněk (80. Uriča) - Růsek. Trenér: Jílek.
Zlín: Rakovan - Fantiš, Simerský, Vraštil, Procházka - Reiter (81. Matejov), Hlinka (90.+3 Kolář), Conde, Tkáč (81. Fillo), Čanturišvili (90. Nečas) - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:3 (0:2)

Další neuvěřitelný večer si připravili na závěr roku fotbalisté Baníku Ostrava. Slezané byli proti favorizované Slavii v nedělním duelu ve Vítkovicích po prvním poločase na ručník, prohrávali o dva góly, hráli špatně. Dokázali však skóre otočit, jenže o vítězství přišli tři minuty před koncem z přímého kopu Holeše. A byť v nastavení mohl naklonit stav na domácí stranu znovu z penalty Almási, nedal, a dramatický zápas skončil remízou 3:3. Pražané dohrávali bez vyloučených Oscara a Kuchty.

Utkání 19. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slavia Praha, 19. prosince 2021 v Ostravě. (střed) Ladislav Almási z Ostravy oslavuje gól.
Velký obrat nedotažen! Almási nedal v závěru penaltu a Baník s mistrem remizoval

Branky: 47. a 83. z pen Almási, 70. Kaloč – 29. a 87. Holeš, 24. Schranz. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Vodrážka. ŽK: Svozil, Jiří Klíma – Oscar, Masopust. ČK: 51. Oscar (Slavia), 81. Kuchta. Diváci: 1000.
Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Kaloč, Tetour (76. Budínský) – de Azevedo (46. Almási), Kuzmanović (46. Sor), D. Buchta (46. Juroška) – Jiří Klíma. Trenér: Smetana.
Slavia: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek (63. Kuchta), Holeš – Masopust, Stanciu (67. Traoré), Olayinka (71. Plavšić) – Schranz (67. Lingr). Trenér: Trpišovský.