„Hráče jsem upozorňoval, že pokud chceme na Slavii uspět, musíme podat bezchybný výkon. Bohužel se v naší hře chyby objevily a tak kvalitní tým, jako je Slavia je potrestala,“ konstatoval do televizní kamery O2 TV Sport trenér Sigmy Radoslav Látal.

„Vítězství a obratu si ceníme. Olomouc je v popředí tabulky a je nepříjemná,“ doplnil kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Sigma sešívané na začátku zápasu zaskočila aktivním napadání a brankáře Ondřeje Koláře donutila často místo rozehrávky jen nakopávat. Svěřenci trenéra Radoslava Látala i bez zraněného kapitána Romana Hubníka splnili koučův slib, že na úřadujícího mistra vyrukují s odvážným pojetím.

To přineslo i vedoucí branku Sigmy. Radim Breite obral o míč váhajícího protihráče, s trochou štěstí prošel i přes skluzujícího stopera Hovorku, ještě stihnul křiknout na Pabla Gonzáleze, aby mu míč nechal a neohrozil akci ofsajdem a pak už prostřelil Koláře.

Olomouc hrála dobře, chválil Trpišovský

„Olomouc hrála velice dobře. Měla lepší pohyb, byla u všeho dřív,“ řekl Trpišovský.

Bohužel náskok nevydržel Hanákům dlouho. Sudí Berka totiž po faulu Greššáka na Kuchtu odpískal pro Slavii pokutový kop. To, že domácí útočník při zpracování míče v průběhu akce zahrál rukou, nechal bez odezvy. Ondřej Kudela poslal Mandouse na druhou stranu a bleskově srovnal.

„Hráče jsem upozorňoval na to, že po gólu bude důležité vydržet pět deset minut. Místo toho dostaneme gól za minutu. To je hrubá chyba,“ zlobil se Látal.

Druhý puntík

Do vedení pak Slavii pomohla druhá penalta ještě do půle. Houska zbytečně fauloval Hromadu a Berka opět ukázal na puntík. Tentokrát se k míči postavil Kuchta. Mandouse sice nepřekonal napoprvé, ale zvládl dorážku – 2:1.

„Ve druhém poločase už to bylo z naší strany pohybově i kombinačně lepší,“ poznamenal Trpišovský.

Po změně stran jeho tým přidal ještě třetí gól. Sigma ve skluzu poslal míč do ohně a ve skrumáži se po několika odrazech nakonec nejlépe zorientoval znovu Jan Kuchta, který dorazil míč do sítě takřka z brankové čáry.

Sigma ještě mohla korigovat poté, co při spolupráci dvou náhradníků Yunis šikovně vrátil na Chytila, ale mladý útočník netrefil dobře a ani nadvakrát vlastně šanci nezakončil.

Slavia si tedy upevnila vedení a odskočila Jablonci zpátky na šest bodů. Sigma zůstala na 22 bodech.

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Branky: 39. a 61. Kuchta, 19. Kúdela z pen. - 15. Breite. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Hrabovský - Adam (video). ŽK: Kuchta, Hromada - Vepřek. Bez diváků.

Slavia: Kolář - Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil - Hromada (90. Beran), Oscar (80. Van Buren) - Sima (90. Tecl), Stanciu (87. Hilál), Provod - Kuchta (80. Musa). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Sigma: Mandous - Sladký, Beneš, Poulolo, Vepřek - Hála (72. Radek Látal), Breite, Houska, Greššák (56. Daněk), González (72. Chytil) - Nešpor (72. Yunis). Trenér Radoslav Látal.