Podpora diváků proti mimořádně silnému protivníkovi by se jeho souboru hodila. Zvlášť když se v posledních týdnech Hanáci přece jen začali zvedat z výsledkového i herního marasmu.

S Hradcem Králové to před 14 dny doma ještě nevyšlo a Olomouc ztratila nadějné vedení 2:0. Bod byl považován za ztrátu. Po další remíze ale Sigma postoupila v Českých Budějovicích na penalty přes Dynamo a pak zvládla i důležitý duel ve vršovickém Ďolíčku s Pardubicemi, kterým dala pět branek.

„Sebevědomí hráčů se zvýší a věřím, že si to přenesou do dalšího těžkého utkání. Vítězství jsou hnacím motorem a dodává jim to energii,“ je přesvědčen Jílek. „Každá výhra mužstvo posílí a potěší. Je to o to cennější, že jsme minulý týden měli nahuštěný program,“ dodal záložník Lukáš Greššák. Ten kvůli tržné ráně na čele poslední duel v Praze nedohrál, ale na Slavii by měl být připraven.

Sigma proti Pardubicím dala zavzpomínat na podařený vstup do ligového ročníku. „Vrátili jsme se trochu do módu z úvodu sezony, kdy jsme hráli se soupeři vyrovnané zápasy, ale byli jsme velmi efektivní a produktivní,“ ví dobře Jílek. „Hlavní důvod byla naše aktivita a relativně vyšší kvalita v útočné fázi. Dostávali jsme se do vápna ve vyšším počtu hráčů a vyšší byla i kvalita v provedení finální fáze,“ uvedl. „Že jsme dali více gólů. Doteď to byly spíš takové „suchoty“. Věřím, že našim střelcům se teď uvolnilo sebevědomí,“ dodal Greššák.

Slavia: Tak těžké, jak si to uděláme

Slavia je však trochu jiná kategorie než Pardubice, které se pohybují v sestupovém pásmu. „Slavia se zase dostala do TOP formy. Sice se jí nepovedlo jedno utkání v Konferenční lize, ale v domácí lize předvádí nejlepší výkony. Bude to těžký protivník, který je určitě superfavorit. Pro nás jsou ale taková utkání velkou výzvou a prověrkou,“ uvedl Jílek.

„Bude to tak těžké, jak si to uděláme. Doufám, že navážeme na poslední výkony, které mají vzestupnou tendenci. V Olomouci se relativně dobře hraje, protože je tam vždy skvěle připravené hřiště. I Olomouc se snaží hrát fotbalově. Věříme, že to bude dobrý zápas s vítězným koncem pro nás,“ prohlásil asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl.

„Na zápas se těšíme. Měla by to být pro nás taková třešnička i s ohledem na to, že se nám předchozí zápasy povedly,“ doplnil Jílek.

Naposledy si Hanáci užili výhru nad Slavií v říjnu 2015, tedy ještě před příchodem současných čínských majitelů. Poslední domácí triumf je ještě o něco starší. V únoru 2014 byl ale u památného vítězství 5:1 ze současného kádru na hřišti jen Tomáš Zahradníček, autor dvou branek. Paradoxem je, že na konci sezony pak Sigma z ligy sestoupila.