Po příchodu Milana Kerbra a Lukáše Greššáka si vedení olomouckého klubu předsevzalo získat ještě další dvě posily – středního záložníka a hrotového útočníka. První úkol se podařilo splnit, dres Sigmy bude oblékat 196 cm vysoký a stále ještě 23letý kanonýr původem z Bosny a Hercegoviny Ismar Tandir.

„Pro nás je zajímavý jeho mladý věk i vysoká postava. Je u něj perspektiva. Myslím, že má velké předpoklady se tady prosadit,“ prohlásil sportovní manažer olomouckého klubu Ladislav Minář.

„Izzy“ Tandir má bosenský a americký pas, v mládí prošel akademií New York Red Bulls. První zkušenost s českým fotbalem získal ve Frýdku-Místku, za který odehrál 9 zápasů ve druhé lize. Pak zamířil více na východ, do Ružomberoku. Jeho slibně započaté slovenské angažmá ale překvapivě skončilo kvůli neshodám.

„Dával jsem tam góly, ale měl jsem nějaké problémy s trenérem Davidem Holoubkem. Teď už se k tomu nechci vracet,“ nechal se slyšet fotbalista.

Sbírání informací

Proto si vedení Sigmy Tandira před podpisem smlouvy pořádně prokleplo.

„Myšlenka na jeho angažování už byla zhruba měsíc dozadu, ale museli jsme si k němu posbírat různé informace, protože tam bylo brzké ukončení smlouvy po nějakých neshodách. Kolem toho jsme si prověřovali určité věci. Prověřili jsme to u lidí, jako jsou například jeho bývalí trenéři. Nedošli jsme k tomu, že by tam měl být nějaký problém,“ prozradil manažer Minář.

Bosenský forvard si od příchodu do FORTUNA:LIGY slibuje kariérní posun.

„Česká liga je lepší než slovenská liga. Když budu hrát a dávat góly, tak to bude dobré pro klub i pro moji kariéru,“ vysvětloval sympaticky v češtině.

Podle vlastních slov je fit a připraven do zápasu. Vedení Sigmy chce mít ale s urostlým fotbalistou velkou trpělivost.

„Potřebuje dohnat určité tréninkové manko, protože po ukončení smlouvy s Ružomberokem se připravoval s kondičním trenérem. Nějaký týden potrvá, než se dostane do herní praxe a herního tréninkového procesu,“ uvedl Ladislav Minář.

„Věříme, že může být do budoucna posilou, své předpoklady na Slovensku ukázal, za podzim nastřílel osm devět gólů, ale na jaře zahaprovala komunikace mezi ním a trenérem, jinak by jeho produktivita byla ještě daleko větší,“ dodal na závěr manažer Sigmy.

ISMAR TANDIR

Narozen: 19. srpna 1995 ve Frankfurtu

Národnost: Bosna a Hercegovina

Věk: 23

Výška: 196 cm

Pozice: útočník

Kariéra: New York Red Bull (mládež), Sochaux B (2013-2014), Sacramento Republic (2014), Breiðablik (2015, Isl.), Javor Ivanjica (2016, Srb.), Sloboda Tuzla (2017, Bosna), Frýdek-Místek (2019), Ružomberok (2018-2019)