Áčko Sigmy Olomouc zakončilo podzim na čtvrté příčce tabulky, béčko se po skvělém úvodu ve druhé lize propadlo na desáté místo. Svěřence Václava Jílka do konce roku čekají v olomouckém dresu ještě čtyři zápasy - jeden ostrý a tři přípravné.

„Nemáme volno. Kvůli mistrovství světa jsou teď specifické podmínky. Potřebujeme a chceme hrát. Budeme chtít vidět další hráče, kteří nebyli tak vytížení v rámci podzimu. Zatím není prostor na odpočívání,“ řekl trenér Václav Jílek po posledním utkání v Brně.

SK Sigma Olomouc. Václav Jílek, Jan Navrátil, Jiří Saňák
Sigma se otřepala z krize. Je povinnost lukrativní nabídku probrat, říká Jílek

V sobotu 26. listopadu je čeká v Liberci zápas osmifinále MOL Cupu. Ještě předtím ale v reprezentační přestávce změří síly v prvním zápase zimní Tipsport ligy. Jejich soupeřem bude slovenský celek Zlaté Moravce. Duel je naplánován na pátek v 13 hodin a dějištěm by měl být Lanžhot.

Po pohárovém utkání přijdou na řadu ještě dva duely Tipsport ligy. Oba bude hostit Prostějov a Hanákům bude stát v cestě další slovenský celek Skalica. Hrát se bude v pátek 2. prosince od 13 hodin. A letošní rok zakončí Olomoučtí proti domácímu druholigovému Prostějovu opět v pátek 9. prosince už v 11 hodin.

„Od 10. prosince pak budeme mít tři týdny volno a 2. ledna zase začínáme, takže tam žádné dlouhé volno nebude,“ uzavřel Václav Jílek.

Akce Repre mezi fanoušky v Galerii Šantovka. Tomáš Ujfaluši
Ujfalušiho bolavá kolínka drží. Olomouc by si zasloužila lepší repre zápas, říká