S Domažlicemi měla původně hrát Sigma v říjnu a na západě Čech. Koronavirová opatření však duelu vystavila stopku. Po přesunu na únor se pak oba kluby dohodly na prohození pořadatelství. Domažlické hřiště z pochopitelných důvodů nemá vyhřívání.

V pohárovém utkání by se mohli dočkat premiéry v modrém dresu dva nováčci. Dvacetiletý Patrik Slaměna a šestadvacetiletý Jaroslav Mihalík. Oba dva Hanáci získali v poslední den přestupového okna.

Kromě nich patří Sigmě také osmadvacetiletý Jean Luc Assoubre z Pobřeží slonoviny. Se Sigmou nějakou dobu trénoval a zaujal. Nakonec se dohodl na pětiměsíční smlouvě s opcí na další dva roky.

Zkušený stoper Zoran Gajič si proti bývalému klubu nezahraje.
Zraněný fotbalista Gajić na tribuně trpí, proti Zlínu hrát v sobotu nebude

„Teď má ale drobné zranění, takže se nejprve musí dát dohromady,“ sdělil sportovní ředitel Ladislav Minář.

Pro Sigmu půjde o vstup do soutěže. Domažlice už v poháru na podzim vyřadily nejprve Brandýs nad Labem a poté i druholigové Ústí nad Labem.

„Olomouc patří k nejlepším celkům v lize, bereme to jako odměnu. Ostrý zápas hrajeme po dlouhé době, sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ uvedl trenér Pavel Vaigl.

„Zahrajeme si na pěkné trávě, na krásném stadionu. Těším se,“ pokračoval kouč Domažlic, i když bude postrádat tři hráče z kádru.

„Posledních asi deset dnů už se testujeme, takže jsme mohli i trénovat. Ale zase z toho někteří kluci kvůli pozitivním testům vypadli,“ doplnil.


Načítám tabulku ...