Trenér Václav Jílek poprvé využil v zápase všechny letní posily. A ač se na hřišti v olomouckém dresu neobjevili třeba Jemelka, Chvátal, Breite, Navrátil nebo Chytil, kteří patřili v minulé sezoně do základní sestavy, tak se čekal trošku odlišný průběh, než jaký diváci sledovali.

„Den před zápasem jsme běhali sedm a půl kilometru ve vysoké intenzitě. Bylo vidět, že nám nešly nohy. Někteří kluci po dvaceti minutách sotva chodili. Čekal jsem, že náš výkon nebude úplně svěží, ale zároveň jsem myslel, že fotbalově budeme věci řešit jinak a s daleko větší kvalitou,“ hodnotil utkání Václav Jílek.

Hned v úvodu sice padly dvě branky. Ve druhé minutě se trefil Vintr a o čtyři minuty později srovnal Zifčák po krásné akci a přihrávce Zmrzlého, což bylo asi to nejhezčí, co Sigma předvedla. Ale v dalším průběhu prvního dějství se Vyškov ligovému soupeři ve všech atributech vyrovnal a měl více šancí.

Fotbalisté Ústí (ilustrační foto).
Ústí bez krajského přeboru, odešla skoro celá jedenáctka. Proč?

O poločase dal trenér Jílek úvodní jedenáctce jasně najevo, že jejich výkon byl málo. „Ač jsme potom druhý poločas prohráli 1:2, tak byl z naší strany lepší. V tom prvním jsme se vůbec netrefovali a na pravé straně jsme měli obrovské problémy. Ale celkově ani jedna jedenáctka nepředvedla výkon, jaký bychom očekávali,“ pokračoval Jílek.

Ve druhé půli totiž vrátil vedení Vyškovu Kratochvíla, který využil chyby brankáře Digani, jenž si křikl, ale pro míč nešel. Ten stejný hráč následně hlavou orazítkoval břevno. Na druhé straně srovnal z penalty novic Zorvan. Ale jinak šance ani výrazná převaha Sigmy nepřicházely.

„S přehledem proměněná penalta je jedno z mála pozitiv. Neměli jsme určené, kdo na ni půjde, ale Filip to zvládl dobře. Snad budou penalty teď naší výhodou,“ usmál se kouč.

O výhře Vyškova pak rozhodl Zeronik a nic na tom nezměnil ani gól Šípa, který pro ofsajd neplatil. „Celkově utkání splnilo cíl a zapadalo do kondičního bloku. Soupeř byl aktivní a kvalitní a když k tomu přidáme lehkovážnost až ležérnost, kterou jsme tam měli, tak je z toho takový výsledek. Dáte tam čtyři hráče, kteří si zvykají, do toho nějaká zátěž a vyleze z toho tohle. Ale nedělal bych z toho drama. Víme, koho jsme měli na hřišti, které hráče šetříme a s kým počítáme dál,“ uzavřel Václav Jílek.

Fotbalisté Ústí (ilustrační foto).
Ústí bez krajského přeboru, odešla skoro celá jedenáctka. Proč?

SK Sigma Olomouc - MFK Vyškov 2:3 (1:1)

Branky: 6. Zifčák, 58. z pen. Zorvan - 2. Vintr, 53. Kratochvíla, 65. Zeronik.

Sigma: 1. pol. Macík - Slavíček, Beneš, Štěrba, Zmrzlý - Ventúra, Sedlák - Matoušek, Slaměna, Košťál - Zifčák. 2. pol. Digaňa - Hadaš, Vraštil, Štěrba, Uriča - Greššák, Spáčil - Zorvan, Slavíček, Šíp - Růsek. Trenér: Václav Jílek