Trenérovi Václavu Jílkovi se do sestavy po jednozápasovém trestu vrátil Jan Vodháněl. Naopak vypadl pro angínu stoper Vít Beneš, kterého nahradil v základní sestavě Lukáš Vraštil.

Hanáci neměli na Střelnici ideální vstup do utkání. Už v páté minutě sice vyběhl brankář Digaňa na centr, ale po srážce s Julišem mu míč z koše vypadl a Štěpánek poslal tým Radoslava Látala do vedení.

„Dostali jsme se do nepříjemné situace, když jsme inkasovali snadný gól, ale mužstvo na něj dobře zareagovalo,“ hodnotil trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

„Míč šel za mě. Digi vybíhal a já do něj narazil. Asi to byla chyba nás obou. Ono se to i pro nás špatně odrazilo,“ litoval Lukáš Juliš.

Ještě předtím mohl otevřít skóre Navrátil, ale přestřelil. Vyrovnání pak nepřišlo po standardce, kdy Zorvanovu ránu Hanuš vyrazil a Ventúra následně z malého vápna bránu minul.

Filip Novák. Druhý ročník benefiční akce Sportovcům na dětech záleží v Kozlovicích
Sigma hlásí posilu, dotáhla příchod zkušeného Nováka

Sigma se ale přece jenom dočkala brzké odpovědi. V 18. minutě šli Hanáci do přečíslení a nejlepší střelec týmu se prosadil tváří v tvář Hanušovi. Dal tak už šestý gól v sezoně.

Poté se ale hra uklidnila a branky ani šance nepřicházely. Ve druhé půli mohl strhnout utkání na stranu Olomouce Vodháněl, ale Hanuš jej vychytal. A poslední šanci duelu měl Zorvan, ale Hanuš ve spolupráci s Tekijaškim nenechali míč přejít přes brankovou čáru.

„Měli jsme šance na rozhodnutí. Byli jsme nebezpečnějším mužstvem a měli jsme i kvalitu v dohrávání situací. Neuvědomuji se, že by Jablonec měl nějakou příležitost. Předvedli jsme kompaktní výkon, který bohužel nebyl v závěru korunován vítězstvím. Z konečného výsledku panuje trošku zklamání, ale musím tým pochválit, protože si zasloužil vyhrát,“ dodal Jílek.

Čekání Sigmy na vítězství na půdě Jablonce se tak protahuje. Ze Střelnice si neodvezla tři body už od roku 2005.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 5. Štěpánek – 18. L. Juliš

Rozhodčí: Kotala – Bureš, Žurovec. ŽK: Kratochvíl, Hurtado – Chvátal, Vodháněl. Diváci: 2 387

Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Martinec, Hurtado – Štěpánek, Houska (69. F. Souček), KratochvíL, Polidar (46. Krulich) – Alégué (82. Pleštil), Chramosta (69. Jovović), Čanturišvili. Trenér: R. Látal.

Olomouc: Digaňa – Chvátal, Vraštil, Pokorný, Zmrzlý – Ventúra, Breite – Vodháněl (77. Fortelný), Zorvan, Navrátil (77. Sláma) – L. Juliš (86. Zifčák). Trenér: V. Jílek.