Upřímně řečeno, bylo to trochu poznat: místo záložníka Šimona Faltu s útočníkem Pavlem Dvořákem poslal na „plac“ brankáře Miloše Buchtu a obránce Martina Hálu, toho času ve stavu zraněných. Velmi zvláštní výměna!

Naštěstí nešlo o fotbal, ale o charitativní akci. Hráči Sigmy prodávali ve stánku dobročinné organizace Dobré místo pro život vánoční punč a zakončili definitivně podzim.

„Ty jsi ještě nebyl prodávat? Bude ti zima,“ dobíral si Hála, který po zranění kolena začíná s rehabilitací zkušeného parťáka Buchtu a jeho oděv.

Zahřáli jsme se prací

Teploty skutečně klesaly s postupujícím časem velmi rychle.

„Pro nás to zase tak zlé nebylo. Zahřáli jsme se prací,“ usmíval se „vystřídaný“ Falta.

„Byly tam technické problémy, takže jsme kontrolovali, jestli už je punč dostatečně teplý a může se pít.“

„A taky jsme museli ochutnávat, abychom věděli, co prodáváme,“ doplnil ho parťák Dvořák.

Parádní atmosféra

Za pultem jim to společně šlo velmi solidně od ruky. Kolem stánku bylo vlastně neustále plno, ale na kelímek s horkými nápoji nikdo nečekal dlouho.

„Předvánoční atmosféra na trzích se mi moc líbila a s manželkou a malým se rozhodně ještě na náměstí vypravíme. Když jsem hrál naposledy v Jihlavě, tam to takhle pěkné nebylo, rozhodně si to užijeme,“ prohlásil Dvořák.

To už za ním hrála živá kapela, která pohodovou atmosféru u stánku ještě přiživila.

Kdyby fotbalisté ve stejně pohodovém rytmu bez starostí o záchranu protančili i jarní částí FORTUNA:LIGY, nikdo by se jistě nezlobil.