Třetí den jsou na soustředění v maďarském Büku fotbalisté Sigmy Olomouc. V úterý však cestovali do dvě stě kilometrů vzdáleného rakouského Kirchschlagu k přípravnému utkání s Rapidem Vídeň.

A Hanáci pokračovali od začátku v nastaveném trendu. Dosavadní čtyři zápasy proti Dolnému Kubínu, Banské Bystrici, Termalici i Trenčínu vyhráli. A dobře vstoupili i do utkání s Rapidem. Už po čtvrt hodině hry obešel Lukáš Juliš brankáře a otevřel skóre utkání. Útočník Sigmy se tak prosadil i v pátém utkání.

Následně hrál častěji na míči rakouský celek a vytvořil si také dva náznaky šance. Ani jeden brankou neskončil. Následovaly dvě krásné dělovky z voleje – první zblokoval stoper Beneš, druhou zase brankář Macík.

SK Sigma Olomouc - AS Trenčín, Lukáš Juliš
Rozjetý Juliš změní číslo: Góly teď nepočítám, kondičně se lepším

Po rohovém kopu šli Olomoučtí do rychlého brejku, Juliš využil zaváhání stopera a opět obešel brankáře a zvýšil na 2:0, čímž navýšil svoji normu jednoho gólu na zápas. Na druhé straně zazvonila za Macíkem tyč.

Svěřenci trenéra Václava Jílka mohli odskočit na rozdíl tří branek, když pět minut před přestávkou poslal Beneš standardku Pospíšila do břevna, navíc byl odmáván ofsajd.

Místo pohodlného vedení tak přišlo snížení gólem do šatny. Seidl svojí střelou na přední tyč snížil ve 42. minutě na 1:2.

Do druhé půle naskočila v modrých dresech stejná jedenáctka a Macík musel být připraven v 57. minutě, kdy měl Rapid možnost na srovnání.

Chvíli nato přišlo hromadné střídání. Na hřiště se vydalo hned deset nových hráčů Sigmy, setrval pouze brankář Macík. Mimo nominaci pro tento duel zůstali z kádru na soustředění Antonín Růsek, Denis Kramář, Jakub Přichystal a brankář Jakub Trefil. Naopak poprvé se v letní přípravě do utkání zapojil Jan Navrátil. Spousta změn přišla i na straně Vídně.

Rapid nadále zlobil a v 62. minutě přišla dělovka z hranice šestnáctky, po které Macík skočil, byl krátký, ale naštěstí pro něj mířila vedle.

David Jurásek
Prostějov si mne ruce. Z pohádky Juráska bude profitovat i on

Rapid se celou druhou půli tlačil za vyrovnáním, ale také náhradní brankář Digaňa, který přišel na hřiště v 70. minutě držel jednobrankové vedení. Vítězství však Hanákům zachránil Jakub Matoušek, který minutu před koncem vykopl míč z brankové čáry.

„Vítězství bych nepřeceňoval, soupeř ukázal velkou kvalitu, jsme rádi za konfrontaci, výhra je cenná, ale našli bychom tam chybičky. Hlavně co se týče kvality držení míče a řešení těžkých situací. V tom byl Rapid daleko lepší a přesnější. Z toho důvodu si vypracoval víc brankových příležitostí ze hry. My jsme těžili spíše z naší aktivity, agresivity, dobré presinkové součinnosti a dobré produktivity Lukáše Juliše,“ zhodnotil utkání trenér Sigmy Václav Jílek.

Generálku sehraje Sigma den před odjezdem ze soustředění v Büku proti maďarskému Mezőkövesdi SE (17.30).

Rapid Vídeň - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:2)

Branky: 41. Sedil - 15. a 36. Juliš.

Sigma: Macík - Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Chvátal, Ventúra, Pospíšil, Breite, Sláma - Vodháněl, Juliš. Sestava od 62. minuty: Macík (70. Digaňa) - Křišťál, Pokorný, Matys, Matoušek - Zifčák, Dele, Fortelný, Zorvan, Navrátil - Muritala. Trenér: Václav Jílek.