To kvůli nadstavbě, která se bude hrát po klasických 30 kolech na konci sezony. Kvůli ní také měli (nejen) Hanáci kratší zimní dovolenou.  Poslední duel podzimu odehráli v Ostravě 14. prosince.

„Pokud se chceme poměřovat i se západní Evropou, tak tam nemají prakticky žádný odpočinek.  Není to problém. Kluci měl sedmnáct dní, aby si ode mě trošku odpočinuli, načerpali novou energii. Byl to dostatečný čas,“ soudí trenér Václav Jílek.

Na prvním tréninku přivítal takřka totožný kádr, jaký měl k dispozici na podzim.

Odešel jen konžský záložník Manzia na přestup do Opavy a mladý obránce Surzyn na hostování do Vítkovic.

Posila ze zahraničí

Novými tvářemi, které vyrazily mezi padající sněhové vločky tak byli jen mladíci z juniorky.

Vymodlený zkušený střední obránce by však mohl dorazit už příští týden.

„Hráče se zkušenostmi, který nám může okamžitě pomoct, potřebujeme. Dělá se pro to maximum. Pevně věřím, že stoper tady bude,“ řekl Jílek.

„Pracovali jsme na tom intenzivně celé Vánoce a pracujeme na tom i teď,“ doplnil sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Je to hráč ze zahraničí, který má něco za sebou, zároveň byl na podzim pravidelně vytížený. Momentálně je to ve fázi, kdy chystáme smluvní podklady, které budeme dolaďovat. Pokud se nic nestane, tak by tady příští týden mohl být,“ prozradil Minář s tím, že by se mělo jednat o hostování s oboustrannou opcí.

Skončil mluvčí i Onofrej

Zatím nejvýraznější změny tak Sigma hlásí v zákulisí.

Realizační tým opustil jeden z asistentů Ladislav Onofrej, kterému byla po odchodu Josefa Muchy do Jihlavy nabídnuta pozice u juniorky, na což ale nereflektoval. „Sám podal výpověď,“ řekl Minář.

V Sigmě také končí tiskový mluvčí Petr Pelíšek, jehož kompetence si rozdělí PR manažerka Alice Zbraňková a manažer sociálních médií Michal Zbraněk.

Exkluzivní duel na Tehelnom poli

Sigmu v přípravném období čekají tři slovenští soupeři, přičemž nejzajímavějším bude duel se Slovanem Bratislava, kterým se bude otevírat stadion na Tehelném poli.

Před odletem na soustředění do Turecka se Jílkovi muži utkají s Jihlavou. Na samotném herním kempu by pak měli narazit na soupeře z Polska, Norska a Japonska.

Jarní část ligy zahájí domácím soubojem s Jabloncem.

PROGRAM ZIMNÍ PŘÍPRAVY

3. ledna: zahájení
12. ledna: Trenčín – Sigma (2 zápasy)
16. ledna: Slovan Bratislava – Sigma (17.00)
19. ledna: Sigma – Ružomberok (13.30)
23. ledna: Sigma – Jihlava (13.00)
25. ledna – 3. února: soustředění v Turecku (3 zápasy)