„Už se k tomu nechci vyjadřovat. Je příjemné, když dostáváte nabídky, potěší to. Ale dopadlo to, jak to dopadlo. Mám tady smlouvu a nechci odcházet od rozdělané práce. Neřeším to. Soustředím se na Sigmu, na to abychom zlepšili hru a dosáhli výsledků, které si přejeme,“ uvedl Látal.

S týmem už se nepřipravuje nejlepší podzimní střelec Jakub Plšek, jenž už patří maďarskému Puskás Akadémia FC. Na odchodu je bosenský dlouhán Ismar Tandir, který by měl hostovat na Slovensku v Pohroní.

Kvůli přetrvávajícímu zranění pánve není na startu přípravy fit ani další útočník Martin Nešpor.

„Bohužel se to nehýbe už dva tři měsíce. Jak klub, tak především sám Martin udělal maximum, aby ten problém vyřešil, ale zatím se to nepodařilo. I z toho je asi jasné, kde nás tlačí nejvíc bota,“ řekl sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Už na podzim nám to vepředu skřípalo. Teď odešel Plšek, takže budeme chtít někoho přivést. Měl by to být hráč, který rovnou zapadne do základní sestavy. Trh s hráči se ale teprve rozjíždí. Nechceme šlápnout vedle,“ doplnil trenér Látal.

Zimní příprava Sigmy Olomouc. Ilustrační foto
Sigma začíná zimní přípravu s Látalem. Bez nejlepšího střelce

Jemelka a zima? Neřešíme

Na startu přípravy naopak nechyběli stopeři David Zima a Václav Jemelka. Prvního z nich chce Slavia.

„Mluvil jsem i s trenérem Trpišovským, ale o čem přesně, to říkat nebudu. Na Slavii bych si troufl, myslím, že na postup stopera je tam podobná konkurence jako tady. Ale řešit to teď, je asi trochu předčasné,“ hlásil devatenáctiletý obránce, který v lize zatím stihl jen dva starty.

Sigma jej totiž nechce pustit, stejně jako Jemelku do kazašského Kairatu Almaty.

„V této fázi nemáme zájem nikoho uvolňovat a nabídky, které nějakým způsobem dorazily, nejsou takové, abychom je byli ochotní akceptovat,“ prohlásil Minář.

„Pro mě je to momentálně zklamání. Sice si ještě dávám nějakou naději, ale nejspíš to padlo. Myslím si, že jsem přišel o šanci, ale jinak se pro mě toho moc nemění. Nastupuju tady do přípravy a budu normálně makat jako vždycky,“ řekl Jemelka.

Co bude s Pilařem?

Samostatnou kapitolou je pak případ Václava Pilaře. Ten podzim po veřejné kritice trenéra dotrénoval v béčku, které přípravu začíná za týden. Další osud bývalého reprezentanta je zatím nejistý. Každopádně s prvním týmem na prvním tréninku nebyl. Žádná nabídka podle vedení Sigmy na něj také nedorazila, byť se spekulovalo například o Zlínu.

„Ve hře jsou pořád čtyři varianty. Že přestoupí jinam, že půjde hostovat a my výměnou dostaneme jiného hráče, že bude v béčku a nebo se vrátí do áčka,“ pousmál se Minář.

„Nejdřív chci s Vaškem ale mluvit. Byly dovolené a víte, jak to je. V hlavách to může být už všechno jinak, než na začátku,“ uvedl.

Jakub Plšek
Plšek odchází ze Sigmy do Maďarska

Nováčci: Arroyo a mladíci

Nové tváře zatím Hanáci nepředstavili. S jedinou výjimkou, kterou je testovaný útočník Luis Arroyo z Ekvádoru, který naposledy hrál ve druhé lize za Třinec.

„Asistent Jirka Neček ho zná z Třince. Ale nedělal bych z toho zatím nic víc než zkoušku. Je to mladý kluk a určitě ne ta posila, kterou bychom si představovali. Ale třeba překvapí,“ uvedl Minář na adresu třiadvacetiletého fotbalisty, jenž bude s týmem minimálně do odletu na soustředění do Turecka.

Stejně jako mladíci Jáchym Šíp a Kryštof Daněk.

„Chceme, aby si zvykali na mužský fotbal. Daněk s námi byl už v závěru podzimu a jevil se velmi dobře, i když to nakonec nedopadlo tak, že by se dostal na hřiště. Oba dva jsou velmi šikovní,“ řekl Látal.

První herní test čeká jeho svěřence v sobotu v Šumperku, kde spolu s domácím divizním týmem otevře tamní novou umělou trávu. Ve středu se pak v dvojzápase postaví Sigma v Řepčíně druholigové Jihlavě a Prostějovu.

Trenér Dan Matuška
Dan Matuška: Brückner je egoista. Islám srovnávám s naší totalitou