Kvůli vypadnutí hned v prvním kole play-off nadstavbové skupiny o Evropu měli Olomoučané delší pauzu než většina ligových klubů. Od odvety se Zlínem uplynul více než měsíc, nicméně Hanáci pod vedením trenéra Jílka ještě více než týden trénovali. I tak trvala dovolená tři týdny. Nyní je čas na návrat do práce.

„Sigmu jsem viděl v mnoha zápasech. Chci teď samozřejmě poznat hráče blíž. Hlavní prvek je pro mě týmovost. Aby kabina držela pohromadě, to je důležitá věc, která pro mě byla vždycky prvořadá,“ naznačil nový trenér Látal svou vizi.

„Nějaká osa mužstva tu je, zároveň víme, kde nás bota tlačí a kde máme problémy. Na tom budeme pracovat,“ dodal Látal, jemuž bude asistovat Jiří Neček. Zbytek realizačního týmu zůstává beze změn.

První tréninkovou jednotkou odstartuje Sigma přípravu na Andrově stadionu. Zápasy bude hrát s jednou výjimkou na již tradičním místě ve Slatinicích.

Karel Poborský.
Akademie Cup startuje v Řepčíně, Olomoučané budou hrát se Spartou

V domácích podmínkách stihne Sigma do konce června zápasy proti Vítkovicím, Hradci Králové, Pardubicím a slovenské Trnavě (s tou se bude hrát v areálu Androva stadionu).

Poté Látalovi muži vyrazí na soustředění do Rakouska, konkrétně do Kaprunu, kde sehrají další dvě utkání se zatím neupřesněnými soupeři.

První ostrý zápas čeká na Olomouc o víkendu 13. a 14. července.

Kromě trenéra Václava Jílka a asistenta Jiřího Saňáka přišla Sigma v letní přestávce o záložníka Lukáše Kalvacha, který přestoupil do Plzně. Do Prostějova míří střední obránce Jan Kotouč, který by měl v druholigovém celku nabrat herní praxi a zkušenosti.

Do přípravy s prvním týmem jde také sedm mladých hráčů z juniorky, která ovládla poslední ročník své soutěže. Od podzimu bude mít Sigma v akci znovu i B-tým, jenž se představí v MSFL.

„Je tu nový trenér, ničím nezatížený, uvidíme, jestli někdo z nich trenéra přesvědčí,“ řekl sportovní ředitel Ladislav Minář. „Chceme, aby propojení áčka s béčkem bylo velmi úzké. O tom jsme se bavili. Mladé hráče chceme zapracovat. Jestli ale někdo vyskočí, nebo ne, to už je přímo na těch klucích,“ doplnil Látal.

Olomoucký půlmaraton 2019
Olomoucký půlmaraton 2019: najdete se?

Program přípravných zápasů

22. června, 17.00: Sigma – Vítkovice (Slatinice)

26. června, 17.00: Sigma – Hr. Králové (Slatinice)

29. června, 10.00: Sigma – Pardubice (Slatinice)

29. června, 15.00: Sigma – Trnava (Andrův stadion, hř. č. 2)

3. – 9. července: soustředění v Rakousku (2 zápasy)

Permanentky jsou v prodeji

Prodej permanentek na příští sezonu už probíhá. Stávající permanentkáři mají svá místa blokována ještě do zítřka, tedy 18. června.

Ceny zůstávají ve srovnání s posledním ročníkem stejné. Nejlevnější permanentky stojí 2100 korun, nejdražší 2800 korun. Stávající permanentkáři jsou zvýhodněni a cenu mají ještě o několik stokorun nižší. Za sníženou cenu se dají pořídit i permanentky pro děti do 15 let.