„S utkáním jsem spokojený. Karabach dnes byl velice dobrý na míči da v kombinaci. My jsme se s těmito faktory ale vypořádali, od začátku utkání jsme plnili, co jsme chtěli. Ve druhém poločase jsme naše řady prostřídali a nějaké chyby se objevily. Ty si teď rozebereme. Začátek ligy se blíží a nebude to pro nás nic lehkého. Jsem ale rád, že jsme dnes zápas zvládli,“ řekl pro klubový web trenér Radoslav Látal.

V základní sestavě se objevil poprvé v zimní přípravě Václav Pilař, který se krátce před soustředěním vrátil do A-týmu z béčka, kam byl za trest přeřazen na podzim.

Nehrál naopak kapitán Vít Beneš, jehož trápila v prvních dnech tureckého kempu viróza.

Sigma vedla od 23. minuty, kdy Houska našel centrem na zadní tyči Martina Hálu. Soupeř, který na podzim okusil základní skupinu Evropské ligy kontroval po přestávce. V 53. minutě. Po ztrátě na vlastní polovině šel Karabach do rychlého brejku. První ránu ještě brankář Mandous dokázal vyrazit, na dorážku Qurbanlyho už ale nestačil.

Sigma si však vedení vzala rychle zpátky. Mojmír Chytil, který nastoupil do druhého poločasu místo Jakuba Yunise, se po autovém vhazování ve vápně obtočil kolem obránce a poslal míč do sítě.

Třetí branku přidal po rohovém kopu Zahradníčka hlavou David Zima.

Duel s Karabachem byl pro Sigmu prvním ze tří utkání v Antalyi. V úterý nastoupí od 15 hodin středoevropského času proti ruskému Orenburgu.

SK Sigma Olomouc – FK Karabach 3:1 (1:0)

Branky: 23. Hála, 61. Chytil, 88. Zima - 59. Qurbanly.

Sigma: Mandous - Látal (46. Sladký), Zima, Jemelka (87. Štěrba), Vepřek (46. Kerbr) - Hála (46. Zahradníček), Houska (77. Zmrzlý), Greššák (88. Šíp), Falta (70. Daněk), González (46. Pilař) - Yunis (46. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.