Hanáci vyhráli i bez Hály, Falty či Buchty, kteří po týdnu přípravy měli drobné zdravotní potíže, první poločas hladce 4:0. Už po dvou minutách otevřel skóre Pablo González, vzápětí se prosadil Ondřej Hapal. Mladý fotbalista z devatenáctky dostal právě kvůli zmíněným absencím příležitost v áčku podobně jako ve druhém poločase Petr Nováček.

Na 3:0 zvyšoval ve 26. minutě Radek Látal a poprvé v dresu áčka se trefil v Šumperku také čerstvě sedmnáctiletý talent Kryštof Daněk. Ten nesl v prvním zápase za A-tým také kapitánskou pásku, takže jej čeká bezpochyby i příspěvek do týmové kasy.

Ve druhém poločase navlékl pásku další mladíček Jáchym Šíp a také on nakonec debut okořenil vstřelenou brankou. V 83. minutě upravil na konečných 6:0 pro Sigmu. Už předtím se do listiny střelců zapsal Milan Kerbr.

„Utkání s Šumperkem bylo hodně běhavé, v rychlém tempu. Šanci dostali mladí hráči, jelikož někteří hráči ze základu během týdne utrpěli drobné šrámy, proto jsme je dnes chtěli šetřit. Záměrně jsme vybrali slabšího soupeře, abychom únavu ze začátku přípravy vyběhali. Myslím si, že to dnes splnilo svůj účel, jsem spokojený,“ řekl pro klubový web trenér Sigmy Radoslav Látal.

Další utkání čeká jeho svěřence už ve středu. K dvojzápasu přijedou do Řepčína druholigoví soupeři z Jihlavy (11.00) a Prostějov (15.00).

FK Šumperk – SK Sigma Olomouc 0:6 (0:4)

Branky: 2. González, 5. Hapal, 26. Látal, 32. Daněk, 76. Kerbr. 83. Šíp.

Sigma 1. pol.: Mandous – Látal, Beneš, Zima, Vepřek – Hapal, Houska, Zmrzlý, Daněk, González – Yunis. 2. pol.: Trefil – Sladký, Štěrba, Jemelka, Kerbr – Zahradníček, Greššák, Zlatohlávek, Nováček, Šíp – Arroyo. Trenér: Radoslav Látal.