Lépe začala Sigma. Už v páté minutě po nechtěném prodloužení Džafiče mohl zakončovat Jakub Plšek. Střela z voleje mu ale nesedla ideálně a míč zamířil vedle branky.

Látalovi svěřenci sázeli na rychlý přímočarý fotbal, snažili se do zlínského pokutového území posílat hodně centrů, pohříchu však ne vždy ideálně přesných. Po dalším z řady ale vznikl ve vápně hostů velký závar, při němž si diváci hned několikrát žádali střelu, Houska ale trefil jen ležícího spoluhráče Vepřeka a po následném centru Falty promáchl Sladký.

Závěr olomouckého tlaku po půlhodině znamenala hlavička Nešpora po centru Plška, brankář Dostál ji ale v pohodě skryl do rukavic a nadto asistent rozhodčího stejně signalizoval postavení mimo hru.

Reichlův tygří skok

Zlínští se omezili v prvním poločase prakticky jen na náznaky šancí. Nedůrazná hlavička stopera Buchty skončila vedle branky. Nebezpečnější byla rána Jiráčka z dálky v nastavení první půle. Brankář Reichl ji ale tygřím skokem vyrazil.

Po přestávce znovu začali aktivněji Hanáci. Pilař připravil palebnou pozici pro Housku, který ale zpoza šestnáctky vystřelil nad břevno.

Zanedlouho si oba muži role vyměnili po ztrátě Džafiče. Pilař byl po Houskově přihrávce z boku sám před brankářem Dostálem, strážce zlínské svatyně ale nohou jeho střelu vykopl.

Nešporova hlavička

Olomoucké tribuny se dočkal v 61. minutě. Falta se ocitl nezvykle na pravé straně, kde si pohrál s obráncem a pak svou slabší pravačkou odcentroval přesně na hlavu Nešpora, který na přední tyči trefil ideálně a otevřel skóre.

Zlínští se od té chvíle sice začali tlačit kupředu, ale hanácká obrana dlouho s velkým přehledem odolávala. Až v 81. minutě se otevřelo okénko a najednou byl na malé vápně sám Poznar, který zpracoval míč, ale to už byl u něj brankář Reichl a zakončení heroickým zákrokem zklikvidoval.

V závěru sice ještě vzplály několikrát emoce, ale skóre už se nezměnilo.

Hanáci tak oslavili první vítězství v novém ligovém ročníku. Nyní je čekají dva těžké zápasy na soupeřových hřištích – na Slavii a v Liberci.

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branky: 61. Nešpor.

Rozhodčí: Julínek – Mokrusch, Podaný.

ŽK: Fantiš, Jiráček. Diváci: 3908.

Sigma: Reichl – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Greššák – Pilař (86. Látal), Houska, Plšek (81. Zmrzlý), Falta – Nešpor (76. Tandir). Trenér: Radoslav Látal.

Zlín: Dostál – Matejov (79. Nečas), Hlinka, Buchta, Bartošák (64. Azackij) – Podio, Jiráček – Džafič (71. Mašek), Fantiš, Čanturišvili - Poznar. Trenér: Josef Csaplár.