„Pro mě vůbec neplatí, že o nic nejde,“ odmítl olomoucký kouč Václav Jílek s tím, že se hraje už jen o konečné umístění, finanční odměnu, a ne o evropské poháry

Po základní části obsadili Hanáci deváté místo a měli na svém kontě stejný počet bodů (37) jako osmý Slovan Liberec. Pouze jejich horší vzájemný zápas (1:0, 0:2) rozhodl o tom, že se v neděli v 16 hodin bude začínat na Andrově stadionu.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2:0. Radim Breite, Matěj Pulkrab
Vyhráli jsme díky aktivitě, ne proto, že Sparta hrála špatně, říká hrdina Breite

„Je to ligový zápas jako každý jiný a chceme vyhrávat, takže k tomu tak musíme přistoupit. Není to tak, že si jeden den řeknete, že se vám nechce,“ doplnil středopolař a bývalý hráč Slovanu Radim Breite.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec

Výkop: SO, 16.00.
Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Černoevič
Poslední vz. zápas: 1:0
Bilance: 19 – 14 – 21, 63:62
Předpokládané sestavy:
Sigma: Macík – Beneš, Hubník, Jemelka – Sedlák – Chvátal, Breite, Růsek, Zmrzlý– Zifčák, Chytil.
Absence: Vaněček, Greššák, Navrátil, Spáčil, Hála (zranění), Poulolo, Pablo, Zahradníček, Matoušek (nejistý start).
Liberec: Vliegen – Koscelník, Gebre Selassie, Pourzitidis, Mikula – Matoušek, Tiéhi, Havelka, Frýdek, Ghali – Rabušic.
Absence: Fukala, Meszaros, Plechatý (zranění), Štetina (nejistý start)

Na domácím hřišti se Sigmě daří, na jaře na něm ještě neprohrála, v celé sezoně pouze dvakrát (se Slováckem 0:3 a Slavií 0:1), obrala zde o body Plzeň (1:1) a ve středu porazila Spartu 2:0. Nedávno odjížděl s prázdnou právě také Liberec. V utkání hraném 20. března rozhodl jedinou brankou o výhře Olomouce Jan Navrátil.

Ten ale nyní bude chybět, protože jej vyřadilo ze hry svalové zranění. Trenér Václav Jílek nebude moci využít ani služeb Lukáše Greššáka či Davida Vaněčka, pro něž sezona předčasně skončila. Otazník visí i nad dalšími hráči, kteří laborují se zdravotními problémy a možná se i proto otevírá šance pro některé mladíky.

„Sedneme si na to, jestli dostanou šanci někteří mladší hráči. Rádi bychom je vytěžili, ale zároveň máme ambici jako klub, aby béčko hrálo druhou ligu, takže i tam budeme muset rozložit síly, aby bylo silné,“ přiblížil Jílek.

Odveta je pak na programu na severu Čech za týden v sobotu 30. dubna v 16 hodin.

Pokud Sigma postoupí, čeká ji ještě měření sil s lepším z dvojice Mladá Boleslav – České Budějovice. Vítěz pak získá finanční prémii.

Václav Jemelka
VIDEO: Stoper Jemelka býval ofenzivním hráčem, proč nosí na zádech dvojku?

„O penězích vůbec nepřemýšlím, chceme hrát čtyři zápasy, ale to budou chtít všechny týmy, protože nikdo nebude chtít končit za týden a mít sedm týdnů volno,“ uzavřel Václav Jílek.

Výkop nedělního utkání je v 16 hodin.