A hned první dějství může napovědět, zda Sigma bude pošilhávat spíš po posunu tabulkou vzhůru a třeba i po první šestce, jak by si sama představovala, anebo naopak bude muset s obavou řešit, jestli se jí povede udržet alespoň místo v desítce, které zaručí po základní části možnost zabojovat v play-off o evropské poháry.

Právě z desáté příčky Hanáci do prvního jarního mače vstupují. Teplice jsou ovšem jedenácté, o pouhé dva body zpět. Za nepříznivé konstelace se tak mohou pozice prohodit. To ovšem parta trenéra Radoslava Látala nechce připustit.

„S přípravou jsem spokojený, odtrénovali jsme všechno, co jsme chtěli. I parta se stmelila, z týmu je cítit nový duch,“ řekl Látal na předsezónní tiskové konferenci.

„Cítím velké odhodlání poprat se s těmi zápasy, které nás čekají a vystoupat tabulkou vzhůru,“ dodal záložník David Houska.

Látal si pochvaloval zpevnění defenzivy, ve třech zápasech v Turecku Sigma dostala se silnými soupeři jen jeden gól. Nulu udrželi i proti Karviné. v generálce.

Rezervy tak má zejména ve hře dopředu. I vzhledem k dlouhodobému zranění Martina Nešpora nakonec vedení klubu přivedlo na hostování ze Sparty útočníka Lukáše Juliše, který by měl nahradit se sedmi zásahy nejlepšího podzimního střelce Jakuba Plška, jenž už je v Maďarsku.

Také největší teplická posila má sparťanskou minulost, byť záložník Lukáš Mareček to vzal oklikou přes belgický Lokeren.

„Na jeho příchodu jsme pracovali od září a po ataku řady klubů, kromě absolutní špičky, jsme ho nakonec získali. Znám ho ze Sparty, je variabilní a i charakterově je nadstandardní hráč. Věřím, že nám pomůže, Teplice ho potřebovaly,“ řekl trenér Stanislav Hejkal.

Zatímco olomoucký tým jde do jara až na zmiňovaného Nešpora bez větších zdravotních komplikací, Teplicím hrozí několik absencí.

Nejistý je start záložníka Kučery či útočníků Řezníčka, na Hané dobře známého, s Vyhnalem. Kvůli kartám určitě nenastoupí Nazarov.

„Viděli jsme teplické zápasy v přípravě. Nebudu říkat co a jak, ale věřím, že jsme dobře připravení a budeme bodovat,“ prohlásil kouč Látal.

Utkání startuje ve 14.30 a přímý přenos bude k vidění na O2 TV Fotbal.