„Sigma Olomouc, stejně jako další české i evropské kluby, proto musela přistoupit k opatřením, která jsou velmi nepříjemná, ale v tuto chvíli bohužel nezbytná,“ řekl pro klubový web Sigmy sportovní ředitel Ladislav Minář.

Z českých klubů přistoupily ke snížení platů Jablonec, Mladá Boleslav, Zlín, pražská Sparta, České Budějovice a ostravský Baník.

 „Chápu, že situace ohledně pandemie se dotýká i fungování našeho klubu, proto jsme se s vedením dohodli na snížení mzdy. Věřím, že tuhle nelehkou dobu všichni společně překonáme a virus porazíme," uvedl záložník David Houska.

O jakou část platu půjde, Sigma neupřesnila. Má jít ale údajně o 10 procent.

„Všichni vnímáme, co se kolem nás i ve světě děje. Je to těžká situace, která nám není lhostejná. S vedením jsme se domluvili na těchto podmínkách a akceptujeme je. Doufám, že se vše brzy obrátí k lepšímu,“ prohlásil pro web Sigmy trenér Radoslav Látal.

„Nastalá situace nás vůbec netěší. Jsme ale rádi, že tato opatření hráči i realizační tým respektují. Je potřeba, abychom toto nelehké období společně přečkali,“ dodal Minář.

Česká nejvyšší soutěž se nehraje od 12. března. Její další osud je zcela závislý na rozhodnutích vlády a uvolnění mimořádných opatření kvůli koronavirové pandemii. Od UEFA dostala Ligová fotbalová asociace doporučení pokusit se dohrát sezonu v plném rozsahu. Konec soutěžního ročníku kvůli tomu UEFA plánuje posunout až na 2. srpna.