K zápasu nebyli z různých důvodů nominování Jiří Spáčil, Lukáš Greššák či Tadeáš Stoppen, Matěj Hadaš a David Vaněček. První tři potkaly během soustředění nějaké zdravotní problémy – Spáčila limitoval zablokovaný krk, Greššák také laboroval se zraněním a Stoppen prodělal virózu. U Hadaše a Vaněčka pak šlo čistě o rozhodnutí trenérů.

„Remíza je asi spravedlivá, ale zápas nás nezastihl v optimálním rozpoložení. Střídali jsme lepší a horší pasáže, kdy jsme nebyli dostatečně silní na míči a soupeř toho dokázal využít k několik nebezpečným situacím,“ začal hodnocení trenér Sigmy Václav Jílek.

Dlouho se čekalo na nějakou vážnější šanci, pokud nebereme dalekonosnou střelu maďarského celku a následnou nepovedenou dorážku hlavičkou, kterou Trefil pohotově kryl. Hanáci poprvé vážněji zahrozili po půl hodině hry, kdy Chytil přihrál Breitemu, ten následně předal míč Navrátilovi, jehož vychytal brankář Hindrich.

Focení týmu SK Sigma Olomouc před ročníkem 2022/23. Patrik Slaměna
Slaměnu přibrzdilo zranění: Šrotuje mi v hlavě, že hraju stále (jen) druhou ligu

Naopak Maďaři svoji první větší příležitost proměnili. Po akci na pravé straně se prosadil ve 39. minutě Camaj. „Nebyli jsme dostatečně koncentrováni v obranném pásmu, z čehož gól rezultoval,“ všiml si Jílek.

Do přestávky mohl srovnat Ventúra, ale přestřelil. Sláma pak v nastavení obstřelil z přímého kopu zeď, ale jeho přízemní pokus brankář kryl.

Po změně stran brzy zahrávala Kisvárda penaltu a Mešanovič poslal brankáře Trefila na druhou stranu - 0:2.

Už to vypadalo, že Sigma svoji generálku prohraje, ale přesně po hodině hry dostali také svěřenci trenéra Václava Jílka k dispozici pokutový kop a Mojmír Chytil jej poslal k tyči a snížil. „Dvě penalty - obě pro ruce - asi nešťastné,“ glosoval olomoucký kouč.

V 73. minutě dokázali olomoučtí hráči srovnat. Po centru Jana Fortelného se hlavou prosadil Lukáš Vraštil a rozjásal modré barvy. „Po vystřídání přišel velký tlak a jsem spokojený s reakcí mužstva na nepříznivý stav a bojovnost o cenný výsledek,“ našel pozivita Jílek.

Fotbalisté SK Sigma Olomouc čekají před hotelem
Sigmě na soustředění hořelo na hotelu, tým se chystá na generálku

V závěru měla Sigma více ze hry, ale otočit duel už nedokázala. Před ostrým startem do FORTUNA:LIGY tak bere remízu 2:2. „Bylo to vyrovnané utkání s výjimkou posledních dvaceti minut, kdy jsme soupeře zatlačili a šli jsme si pro vítězství. Kisvárda byla velice kvalitním soupeřem, stejně tak předtím Rapid a Cracovia,“ uzavřel trenér Sigmy.

Již v sobotu se tým vrací z Turecka zpět do Česka a bude se chystat na sobotní duel proti Spartě.

SK Sigma Olomouc – Kisvárda FC 2:2 (0:1)

Branky: 60. Chytil z pen., 73. Vraštil – 39. Camaj, 55. Mešanovič (pen.)

Sigma: Trefil – Pokorný, Beneš, Poulolo (46. Vraštil) – Zifčák (46. Zorvan), Breite (64. Sedlák), Ventúra (64. Fortelný), Sláma (46. Zmrzlý) – Navrátil (64. Matoušek) – Růsek (64. Přichystal), Chytil (64. Zlatohlávek). Trenér: Václav Jílek.