Zmrzlý se Zifčákem jsou odchovanci hanáckého celku a levý bek už naskakuje ve třetí sezoně s bilancí 61 startů, 4 góly.

Naproti tomu Zifčák se ukázal ve 34 zápase a dal o dvě branky více.

„Od malička jsem si přál hrát za Sigmu, dál si žiju svůj sen. Nová smlouva je také snad signál, že je se mnou klub spokojený,“ komentoval pro web Olomouce Pavel Zifčák.

Fotbalisté Sigmy otočili duel s Trnavou.
Maltský zápisník: Zlepšit začátky a bude to OK

„Měli by být budoucností Sigmy, vždy jsme spoléhali na své vlastní odchovance a chceme v tom pokračovat,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Ladislav Minář.

Dvaatřicetiletý Radim Breite přišel do Sigmy před dvěma lety z Liberce a nastoupil do 59 zápasů, v nichž se z gólu radoval dvakrát. „V Olomouci jsem dva roky a zvyknul jsem si tady. Za prodloužení jsem rád,“ řekl pro web Sigmy.

„Je už zkušený, jeden z typů hráčů, který může plnit roli lídra. Na hřišti i v kabině je pro tým důležitý,“ pokračoval Minář.

Vít Beneš hraje FIFU
FIFA je pro mě relax, rozbité ovladače k tomu patřily, říká Beneš

„Jsme rádi, že jsme se dohodnuli se všemi a hráči tady chtějí pokračovat,“ uzavřel Minář.

V létě však stále končí smlouva několika hráčům. O tu novou hrají Vít Beneš, Lukáš Greššák, Tomáš Zahradníček, Martin Hála, Roman Hubník, Jakub Yunis a Michal Vepřek. Stále nejistá je situace také okolo španělského špílmachra Pabla Gonzáleze, s nímž se olomoucký klub prozatím na prodloužení nedohodl a je stále více reálné, že středopolař Sigmu opustí.