„Myslím si, že to byl jeden z našich nejhorších výkonů. Můžeme být rádi, že jsme splnili základní cíl a postoupili,“ řekl trenér Hanáků Václav Jílek pro webové stránky Sigmy.

Olomoucký kouč sestavou zarotoval a nechal odpočívat pět borců ze základní sestavy, která hrála proti Baníku. Do branky se postavil Jan Stejskal, v obraně, hrál spolu s Poulolem a Jemelkou třetí stoper Vít Beneš. Od začátku naskočil také Radek Látal a vepředu zmiňovaný Daněk či Jakub Matoušek.

Hned v šesté minutě uklidnil Sigmu vedoucí brankou Ondřej Zmrzlý po přihrávce Poulola. Ovšem možná až trochu moc. Domácí pak kousali, ale Alijagič ani v jedné ze dvou velkých šancí neuspěl.

 „Vlašim dnes hrála velmi dobře, její motivace byla obrovská. Její hráči se skvěle předvedli běžecky, ale i herně. V určitých pasážích byli lepším týmem. Měli jsme štěstí v tom, že nezúročili své brankové příležitosti,“ řekl Jílek.

Po přestávce mohl zlomit odpor Vlašimi střídající Hála, ovšem trefil jen břevno a v 66. minutě nadšeně bojující domácí srovnali po rohovém kopu zásluhou Davida Broukala.

„Dostali jsme se rychle do vedení, a měli jsme tak být v klidu a hrát. Scházel nám ale větší pohyb a odvaha,“ dodal Jílek.

Jeho tým ale nakonec dokázal na inkasovaný gól zareagovat a překvapení nepřipustil. V 79. minutě dal vítěznou branku po asistenci Hály Kryštof Daněk a zajistil Olomouci místo mezi nejlepší šestnáctkou.

FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Sigma Olomouc  1:2 (0:1)

Branky: 66. Broukal – 6. Zmrzlý, 79. Daněk. Rozhodčí: Pavel Orel – Jan Váňa, Lukáš Slavíček. ŽK: González, Daněk, Zmrzlý, Jemelka.

Vlašim: Vágner – Hošek, Broukal, Breda, Rigo (89. Sogbo) – Janda, Křišťan, Zinhasovič, Višinský – Alijagič, Zlatohlávek (55. Červenka). Trenér: Martin Hyský.

Sigma: Stejskal – Poulolo, Beneš (72. Šíp), Jemelka – Látal (71. Chvátal), Breite, González (56. Hála), Zmrzlý – Daněk, Růsek (89. Hadaš), Matoušek (46. Sedlák). Trenér: Václav Jílek.