Právě Zlín totiž před dvěma měsíci ukončil Sigmě sezonu v 1. kole nadstavbového play-off o Evropskou ligu. Olomoučané po porážce 0:1 na půdě soupeře doma sice vyhráli 3:2, ale vypadli na pravidlo o gólech vstřelených na venkovním hřišti. Od té doby se hodně v obou týmech změnilo.

Především na lavičkách sedí noví muži. Olomouc vede někdejší hráčská ikona Látal, do Zlína zase zamířil za prvním moravským angažmá charismatický Josef Csaplár.

„Čeká nás uplně nový Zlín s novým trenérem a dalšími změnami v mužstvu. Mají teď jiný způsob hry. V utkání se Slavií hráli celoplošný, rychlý fobal, presovali, napadali soupeře při rozehrávce, soubojově byli velice kvalitní,“ poznamenal Látal s tím, že soupeře v úvodním kole při porážce 0:1 s obhájcem mistrovského titulu bedlivě sledoval.

„My se hlavně musíme připravit tak, abychom zápas zvládli po soubojové a rychlostní stránce,“ vidí jednoznačný recept na úspěch.

K výkonu z prvního zápasu proti Slavii se upíná i Zlín.

„Zápas nám ukázal, že máme herně na čem stavět. Soustředíme se jenom na sebe, chceme se prezentovat takovou herní tváří jako v první půli zápasu s mistrem,“ řekl Csaplárův asistent Jan Kameník.

„Očekávám charakterově jiný duel než na jaře ve skupině o Evropu. Sigmě přišel nový trenér. Sází na agresivnější styl hry a je silná do defenzivy,“ dodal Kameník, který v zápasech Zlín dočasně vedl.

Bez Yunise, možná s Jemelkou

Sigma bude v sobotu jistě postrádat útočníka Jakuba Yunise, který byl v Plzni po dvou žlutých kartách vyloučen. Zranění jsou Buchta a Zahradníček.

Vrátit už by se po nemoci mohl důležitý obránce Václav Jemelka. Otazník visí nad čerstvě příchozím útočníkem Ismarem Tandirem kvůli administrativnímu dotažení přestupu.

Zlínu schází taktéž kvůli zranění Železník a Vraštil, k tomu mládežnický reprezentant Slaměna.

„Chceme získat tři body, abychom fanoušky potěšili,“ burcuje Látal, který prožije soutěžní návrat na Andrův stadion.

Moravské derby mezi Sigmou a Zlínem startuje v sobotu v 17 hodin a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Fotbal.